If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Interplay: Žaloba Bethesdy je absurdní

Boj o značku Fallout pokračuje.

Minulý týden nabrala dlouholetá soudní pře o Fallout MMO nový směr. Bethesda vyrukovala s novým tvrzením, které ovšem Interplay považuje za naprosto absurdní.

Bethesda se snaží zabránit vydání Fallout MMO, kterou připravuje Interplay a jejich poslední taktikou je tvrzení, že Interplay má licenci pouze na jednu jedinou věc - na název. Nic víc.

Žádný Pipboy, žádné artworky, postavy, dokonce nemohou použít ani S.P.E.C.I.A.L. systém. Prostě nic, co má společného s Fallout vesmírem. Bethesda míní, že mohou použít jen název.

Interplay už na tento vývoj reagoval:

"Interpretace Bethesdy nám povoluje vydat hru pod názvem Fallout, ale nikoliv pod značkou Fallout."

"To je nejenže absurdní, ale je to přímo zakázáno podle smlouvy, protože Interplayi bylo povoleno "použít značku a další věci s ní spojené pro Fallout MMO. A pro žádný jiný účel."

"Jak je ze smlouvy patrné, obě strany chtěly zajistit, aby nemohla vzniknout, například, online baseballová hra s názvem Fallout."

Bethesda proti této MMO bojuje opravdu tvrdě a dlouho. Už v roce 2008 si stěžovali, že Interplay nepokročil ve vývoji hry tak daleko, čímž porušují společnou smlouvu. U soudu s tím nepochodili. Minulý rok v září se jim zase nelíbilo, že Interplay prodává staré hry Fallout bez jejich povolení a chtěli, aby soud zakázal prodej těchto her a zastavil i vývoj MMO. Ani to se jim u soudu neprošlo.

Bethesda práva na značku Fallout koupila od Interplay v roce 2004, ale licencovala jim zpátky práva na MMO hru. Interplay začátek vývoje této MMO oznámil velice krátce po uzavření této dohody. Minulý rok v říjnu prezident Interplaye Eric Caen oznámil, že hra by měla vyjít v roce 2012.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Fallout Online

PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments