If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Onlinovka Fallout už prý je hratelná

Interplay ale zveřejňuje jen artworky.

O žalobách, které na sebe vzájemně podávají Bethesda a Interplay kvůli právům na značku Fallout, jsme už dvakrát psali. A Interplay už má na kontě první vítězství. Bethesda při podání žaloby požadovala předběžné opatření ve formě toho, že Interplay by musel na příkaz soudu ihned zastavit práce na onlinovce Fallout, která má pracovní název Project V13. Soud toto předběžné opatření neschválil a Interplay tak může vesele pokračovat ve své práci.

Interplay zvítězila tak, že ukázala soudu smlouvy, které má s Bethesdou. Smlouvy, ve kterých stojí, že mají stále práva na Fallout hry, které vytvořili a mohou s nimi tedy nakládat dle libosti. A také smlouvy, které dokazují, že mají také právo pracovat na onlinovce ze světa Falloutu.

Dokonce poskytli důkaz, jak s nimi Bethesda zacházela. Když chtěli na svých internetových stránkách napsat o připravovaném Fallout Online, Bethesda jim to zakázala. Tak Fallout Online přejmenovali na Project V13 a zkusili získat schválení od Bethesdy znovu. Ta jim to znovu zakázala, protože některé obrázky příliš připomínaly svět Falloutu. Interplay tedy obrázky stáhl. Bethesda jim ovšem stále zveřejnit na svých stránkách informace nepovolila.

Interplay dále uvedli, že k Fallout Online již mají přes 600 stránek dokumentů, kde mají popsané postavy, schopnosti postav, jejich vybavení a předměty ve hře, zbraně, konceptuální nákresy, příběh, popisy prostředí a spoustu dalších věcí. Na hře Interplay intenzivně pracují a pracovali na ní ještě před termínem, po kterém měly společnosti vypršet práva na Fallout Online. Dokonce mají prý i hratelné demo v plném 3D prostředí.

Aby Interplay ukázali i veřejnosti, že se na Fallout Online opravdu pracuje, zveřejnili také dva artworky ke hře.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fallout Online

PC

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments