Skip to main content

CD Projekt Red: E3 2019 bude pro nás nejdůležitější v historii

Oznámí datum Cyberpunk? + jiné novinky od polského studia.

CD Projekt Red dnes uspořádal konferenci pro investory, ve které nastínil některé své záměry do budoucna.

"Pro výstavu E3 2019 máme velké plány, bude to nejdůležitější výstava v historii naší firmy, krom toho přineseme jedno překvapení, ale nečekejte od nás nějakého popového umělce," uvedl CEO Adam Kiciński.

Když se ho optali, jestli si myslí, že jde o to pravé místo pro oznámení termínu vydání, souhlasil. Že bychom se tedy snad od nich v červnu dozvěděli, kdy vyjde Cyberpunk 2077 (Xzone.cz)?

Marketing této hry prý oslovil už 250 milionů lidí skrz vlastní kanály studia či přes pozvané influencery pro zahrání si dema za zavřenými dveřmi.

"Pokud bude možnost uvést Cyberpunk 2077 i pro příští generaci konzolí, pravděpodobně to uděláme," zaznělo také na konferenci.

Watch on YouTube

Další novinky od polských tvůrců Zaklínače už jen stručně: jednání se Sapkowskim (asi ohledně práv) prý stále probíhají, takže je nelze blíže komentovat. Zaklínač 3 se prý stále prodává výborně, společně s Thronebreaker vygeneroval ve 2018 hrubé tržby 28 milionů dolarů, stejně jako o rok dříve.

Kartičky Gwent konečně dostanou i mobilní verzi, nejprve na iPhone (podzim 2019) a později na Androidu.

CD Projekt Red dále koupil novou kancelářskou budovu ve Varšavě, poblíž stávajících kanceláří, což mu prý dovolí nabrat dalších 250 až 300 vývojářů.

Zato GOG se moc nedaří, zařídil jen malý zisk z obratu 34 milionů dolarů, hlavně kvůli výdajům na provoz a výzkum.

Read this next