Skip to main content

Forza Horizon 5 bohužel bez raytracingu při hraní. Jaká bude písečná bouře?

+ HW nároky PC verze, o Mexiku a modech.

Z víkendového odhalení Forza Horizon 5 možná slintáte ještě teď nebo pošilháváte po letenkách do Mexika. Ale je to taková esence dokonalosti, jak to na první pohled vypadalo? Bohužel nikoli.

Microsoft jaksi zapomněl uvést, že raytracing bude přítomen pouze v režimu ForzaVista, tedy při prohlížení detailů aut. Při samotném hraní na raytracované odlesky musíte zapomenout, stejně jako na takové stínování či globální iluminaci, to by tento otevřený svět zkrátka už nejel ani na Xbox Series X.

Jinou negativní zprávou je, že listopadová hra nebude podporovat uživatelské modifikace, tzn. nesmíte pirátsky upravovat herní soubory, jen přes ty poskytnuté oficiální nástroje (Events Lab toolset).

Hardwarové nároky souběžně vycházející PC verze nejsou zase tak brutální: Windows 10 aspoň verze 15063.0, CPU Intel i3-4170 na 3.7Ghz nebo Intel i5 750 na 2.67Ghz, 8 GB RAM, NVidia 650TI OR AMD R7 250x, DirectX 12, internetové připojení a 80 GB volného místa.

Ze zasazení do Mexika jsou tvůrci hry naprosto nadšeni, protože prý to je svět sám o sobě. Patří mezi země, které jsou tak přirozeně pestré, že prý máte pocit, jako by obsahovaly celý svět. Má tam být nejvíce kontrastů, co v kterém dílu série dosud byly. K tomu přidejte typickou místní kulturu, hudbu, umění a pohostinné lidi, takže si prý nedovedou představit více vzrušující destinaci.

Co se týče rozdílů v počasí, mají být větší než ty ve čtyřech ročních obdobích ve Forza Horizon 4 z Anglie. Důvodem jsou značné rozdíly v nadmořské výšce, takže v každé je něco trochu jiného. Od námrazy a sněhu na vrcholku sopky, až po prosluněné pláže na pobřeží. Ta písečná bouře, kterou jsme viděli v traileru, bude dynamickou událostí ve zdejší suché sezóně, zatímco jindy zase jízdu zkomplikují tropické bouře.

Díky výkonu Xbox Series X prý budou něčím zásadnějším než jen oranžovým filtrem přes scénu, jako to bylo ve hrách před deseti lety. Nyní to je řádný 3D efekt, který si pohrává s nasvícením a jen místy vykukuje scenérie, zatímco se 3D prach pohybuje krajinou. V deštivé sezóně zase uvidíte opar či mlhy. Jinak nadále platí, že vás Forza odmění za prozkoumávání a že toho ve světě bude více k nalezení, s čímž souvisí i nové režimy.

Read this next