Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Forza Horizon 5 Rally Adventure vyráží na trať

+ nová auta ve videiích, sleva.

Studio Playground Games vydalo dlouho očekáváné rozšíření Forza Horizon 5 Rally Adventure. Jde o druhé rozsáhlé rozšíření pro Forza Horizon 5 a hráčům představí drsnou krajinu oblasti Sierra Nueva, kde se budou moct prohánět v rally speciálech cestou i necestou za světla i za tmy.

Rozšíření je dostupné pro verze hry pro Xbox Series X|S, Xbox One, PC s Windows a Steam, stejně jako Cloud Gaming (Beta). Zapněte si pásy a pojďte se s námi podívat na Forza Horizon 5 Rally Adventure pěkně zblízka.

Pro milovníky rally je v Horizonu připraveno celkem 61 km dosud nejnáročnějších tratí v sérii Forza Horizon plných prudkých stoupání, slepých horizontů a skoků na asfaltu. K dokonalému využití tohoto unikátního prostředí mají hráči k dispozici historicky nejvyšší počet závodních událostí ve srovnání se všemi předchozími rozšířeními, včetně kariéry, v jejímž rámci se mohou přidat ke třem rally týmům a soutěžit v časovkách i klasických závodech Horizonu.

Sierra Nueva bude zahrnovat několik nových biomů jako město Pueblo Artza, obrovský opuštěný lom, velkolepé písečné duny, úzkou a klikatou pouštní roklinu, mírně zvlněné zelené kopečky a úplně nový palmový les. Nádherné rozhledy pak nabídne odlehlá vesnice Cráteres Secos na okraji kráteru sopky.

Aby si hráči před výjezdem do Sierra Nueva mohli postavit špičkový rally stroj, poskytne jim čerstvá aktualizace Forza Horizon 5 nové funkce a prvky pro vyladění jejich aut. Jde mimo jiné o nové náhradní a karosářské díly pro rally, přizpůsobitelné profily velikosti pneumatik pro vybraná auta nebo anti-lag systém zvyšující výkon turbodmychadlových motorů.

Těšit se mohou i na už hotové rally speciály, protože Forza Horizon 5 Rally Adventure zahrnuje deset špičkových mašin, jako je třeba kompletně elektrický Ford F-150 Lightning Platinum z roku 2022, offroadové bugyny jako Hoonigan Volkswagen Baja Beetle Class 5/1600 „Scumbug“ z roku 1973 nebo legendární rally závoďák Ford Focus RS z roku 2001. Nová auta a kosmetické předměty jsou odemykatelné za dokončení reputačních výzev za každý z tří rally týmů.

Rozšíření Forza Horizon 5 Rally Adventure je už zahrnuto v sadách Forza Horizon 5 Premium Add-ons Bundle, Premium Edition a Expansions Bundle. Pokud některou z nich máte, nemusíte nic řešit a můžete začít hrát hned teď. Jenom si nezapomeňte stáhnout jak nejnovější herní aktualizaci pro Forza Horizon 5 tak i samotné rozšíření Forza Horizon 5 Rally Adventure buď z obchodu Microsoft Store, nebo Steamu.

Pokud to váš případ není, Microsoft Store nabízí až do 3. dubna Premium Add-onsBundle se slevou. Zvlášť výhodná je tato nabídka pro členy Xbox Game Passu, protože jejich hru doplní nejen o Forza Horizon 5 Rally Adventure, ale také i Forza Horizon 5: Hot Wheels, Car Pass, VIP a the Welcome Pack. Nové rozšíření Forza Horizon 5 Rally Adventure jde ale zakoupit izcela samostatně.

A ti, kdo o pořízení hry Forza Horizon 5 stále teprve uvažují, mohou využít aktuální slevy 40 % z plné ceny v obchodě Microsoft Store a na Steamu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Forza Horizon 5

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments