Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

NVIDIA DLSS 3 je už dostupné ve Forza Horizon 5

I v dalších hrách je DLSS2 - seznam.

NVIDIA DLSS využívající AI ke zvýšení výkonu je dnes dostupné již ve více než 280 hrách či aplikacích. A jeho popularita stále roste. Její nejnovější generaci, DLSS 3 s možností generovat celé snímky pomocí funkce DLSS Frame Generation, mohou majitelé GeForce RTX řady 40 po půl roce od jejího představení využívat již v 29 hrách. Jde o sedmkrát rychlejší nárůst podpory, než tomu bylo za stejný čas v případě DLSS 2 po jeho uvedení před několika lety.

Minulý týden na konferenci GDC společnost NVIDIA vydala pro DLSS Frame Generation veřejně dostupné pluginy. Jejich prostřednictvím mohou vývojáři technologii snáze integrovat do svých her a aplikací. DLSS Frame Generation je nyní k dispozici také prostřednictvím NVIDIA Streamline, open-source frameworku pro různé nezávislé výrobce, který zjednodušuje integraci technologií do 3D her a aplikací.

Forza Horizon 5, jedna z nejlépe hodnocených závodních her, dnes získává podporu DLSS 3 s funkcí Frame Generation a NVIDIA Reflex. DLSS 2 bylo ve hře dostupné již od 8. listopadu 2022, přičemž 84 % majitelů GPU z rodiny RTX jej má při hraní zapnuto. Po aktivaci DLSS 3 bude možné s GPU GeForce řady RTX 40 překonat hranici 120 FPS při rozlišení 4K s maximálním nastavením grafických detailů.

Díky DLSS 2 pluginům pro Unreal Engine i Unity a dokumentaci veřejně dostupné na webových stránkách NVIDIA Developer lze tuto technologii přidat do her již za pouhý den. DLSS 2 se s jejich pomocí rozšířilo do stovek her. Jejich seznam čítá populární jména i nezávislé tituly vyvíjené jedním člověkem. Mezi nejnovější přírůstky na tomto seznamu patří i PC verze populárního titulu The Last of Us Part 1. Celý seznam novinek naleznete níže:

  • Deceive Inc.
  • Tchia
  • Smalland: Survive the Wilds - Early Access od 29. 3. s DLSS 2
  • The Last of Us Part 1
  • Gripper - DLSS 2 dostupné v aktualizaci 29. 3.

Nástroj NVIDIA Image Comparison & Analysis Tool (ICAT) pomáhá každému rychle analyzovat kvalitu obrazu snímků i videa. S nejnovější aktualizací nyní podporuje porovnávání ve videoformátu HEVC a možnost exportovat analýzu jako videosoubor. Srovnávat lze až 4 snímky nebo videa a k dispozici jsou i nástroje jako např. zoom. Více zde.

Read this next