Diablo III Zpravodajství

O tom, že by se legendární akční RPG mohlo dostat na hybidní handheld od Nintenda, se spekulovalo v posledních týdnech, kdy se hovořilo o lokálním co-opu.

Filmeček Necromancera do Diablo 3

Mužská i ženská verze.

I po oslavě pátých narozenin legendární RPG stále žije. Ještě před vypuštěním balíčku Rise of the Necromancer pro Diablo 3 (Alza.cz) zveřejnil Blizzard intro animaci pro novou třídu Necromancer, kterou začne nová kampaň. Není to klasické CGI, kterými je tohle studio věhlasné, nýbrž "jen" rozpohybované artworky.

Blizzard sám naznačil čtvrté Diablo

V listopadu oznámení?

StarCraft byl zásoben novými balíčky misí (i když ve 2017 už přestanou), pro World of Warcraft se blíží datadisk, s novými značkami má firma také splněno... zbývá tedy jediné: vrátit se k legendárnímu akčnímu RPG.

Situace s Diablo MMO vyjasněna

Série se vydá úplně jinou cestou.

Kdysi byl Blizzard z myšlenky přetvořit Diablo v masivně multiplayerovou onlinovku nadšen, ale to už dnes neplatí a jeho pohled na věc se změnil.

Pětina majitelů Diablo 3 si už koupila datadisk

Blizzard se pochlubil čísly + Lets Play.

Pouhý týden stačil k tomu, aby Blizzard dokázal prodat koncovým zákazníkům 2,7 milionu kusů datadisku Reaper of Souls pro Diablo 3 pro PC a Maca. Jedná se o součet krabicovek a digitálních verzí: jaký je mezi nimi poměr, to bohužel neprozradil.

Diablo 3 je na 14 milionech kusů, kolik z toho dělá konzolovka?

A Call of Duty: Ghosts vážně frčí hůře než Black Ops 2.

Pochopitelně krátce po vypuštění Ghosts, aby ještě nevychladlo nadšení z tržeb, si Activision Blizzard naplánovali zveřejnění hospodaření za minulé čtvrtletí. Tam už před akcionáři museli na rovinu přiznat, co se ve včerejší velkohubé tiskovce snažili ututlat.

Domácímu trhu toto léto citelně chybělo druhé Diablo

Vyplývá to ze značného poklesu tržeb.

Vlastní zpráva - Letní sucho, okurková sezóna, prázdninová pauza... říkejte tomu, jak chcete. V teplých měsících se obvykle moc her neprodává, protože lidé jsou na dovolené nebo tráví čas za dlouhého denního světla raději aktivitami venku, takže výrobci si vše schovají až na konec prázdnin nebo na podzim.

Diablo 3 nebude startovní hrou pro PS4

Existují pro to pádné důvody.

Vzhledem k zářijovému příchodu PS3/X360 konverze Diablo 3 vyvstala otázka, kdy si ho zahrajeme na PlayStation 4, na kterou mimochodem čekají někteří redaktoři EG namísto upgradu svého starého PC. Dosud se mělo za to, že se hra pro PS4 objeví někdy později tento rok, takže tahle zpráva nepotěší.

Záznam předváděčky Diablo 3 pro PS3 na E3 show Sony

Čtyři vývojáři hrají 16 minut co-op - zdůrazňují, jak jde o hru navrženou pro konzoli se zjednodušeným rozhraním/správou předmětů.

Čtyři vývojáři hrají 16 minut co-op - zdůrazňují, jak jde o hru navrženou pro konzoli a se zjednodušeným rozhraním/správou předmětů.

Xzone edice Diablo 3 pro PlayStation 3

Se čtyřmi oficiálními dárky od Blizzardu: malý artbook, plakát, soundtrack, digitální kolekce wallpaperů.

Více o celé nabídce zde, předpokládaným datem vydání konverze pro PS3 s offline hraním je podzim letošního roku.

Aukce z Diablo 3 by Blizzard nejraději úplně odstranil

Prý hře ublížily, protože se staly dominantní.

Přednášky osobností na konferenci GDC bývají místem, kde dochází k různým doznáním, často až nezvykle upřímným, i představují možnost ohlédnout se za vývojem a veřejně přiznat, v čem se stala chyba nebo co mělo být správně jinak.

Proč Blizzard na PS3 povolí offline hraní Diablo 3?

Jak vysvětluje změnu dosavadní neoblomné politiky?

Všichni si tu ani ne rok starou anabázi s Errorem 37 živě pamatujeme. Méně už to, že trvala mnohem déle než nedostupnost serverů SimCity, i kvůli hlubšímu provázání online funkcí do hry než od Maxisu. Blizzard během uplynulého víkendu potvrdil dřívější zvěsti, že k hraní PS3/PS4 konverze Diablo 3 opravdu nebudete potřebovat internet. Na rozdíl od PC verze, což mohou její hráči vnímat jako malý podraz.

Diablo 3 na PlayStation půjde hrát offline

Se čtyřmi kamarády na jedné televizi.

Nejméně oblíbenou vlastností Diablo 3 nebudou konzoloví hráči obtěžováni. Ve čtvrtek ohlášené verze hry pro PS3/PS4 by neměly vyžadovat permanentní připojení k internetu, jako tomu je na PC, kde se to zdůvodňovalo integritou aukcí za skutečné peníze.

Podrobnosti o konverzi Diablo 3 pro PS4 a PS3

Hodně změn, ale nejde o exkluzivitu ani se nebudou vzájemně zdržovat.

Největším překvapením noční konference Sony (liveblog) bylo, když na pódium přišel Chris Metzen z Blizzardu. Aby obhájil, co tam vůbec jako zástupce PC studia dělá, pustil se do připomenutí jejich začátků na starých konzolích 90. let. Prý dlouho hledali hru, která by byla vhodná pro převod na konzole, až ji našli v Diablo 3.

Odstoupil ředitel vývojářů Diablo 3

Chce už zkusit něco jiného.

Tato zpráva může lehce být (a asi i bude) interpretována coby jakýsi důkaz o nenaplnění kreativních cílů a ambicí s Diablo 3. Ale tak jednoduché to zdaleka není a lze stejně dobře věřit i oficiálnímu vysvětlení, ačkoli červíček pochybnosti tam jistě zůstane. Podobně jako když třeba odešli zakladatelé BioWare, podobné změny na vysokých postech se nikdy nedějí jen tak a pokud je některá hra po všech stránkách úspěšná, její vedení většinou nerezignuje.

Blizzard zrušil týmový deathmatch pro Diablo 3

Testery nebavil déle než pár hodin.

Už to nestihnutí PvP režimu pro Diablo 3 do Vánoc zavánělo určitými problémy a nyní musel ředitel tvůrců Diablo 3 vyjít s pravdou ven. Tento režim prý nenaplnil vysoké standardy Blizzardu a proto ho raději kompletně ruší, než aby vylezli s paskvilem.

Diablo 3 mezi nejhledanějšími slovy roku dle Google

Už šlape na konzolích, ale PvP mód odložen.

Povedlo se mu předhonit vévodkyni z Cambridge (Kate) nebo letní olympijské hry v Londýně. Diablo 3 se stalo celkově pátým nejhledanějším slovem mezi trendy roku 2012 na Google. Ten zveřejnil výsledky v rámci svého Zeitgeistu 2012. Hru od Blizzardu v žebříčku předstihla jen smrt zpěvačky Whitney Houston, hurikán Sandy nebo uvedení iPadu 3. Žádný film v první desítce nefiguruje.

Activision Blizzard v noci na dnešek uspořádali konferenci pro investory, kde prozradili pár novinek. Tou nejdůležitější, ale také nejstručnější je oficiální ohlášení datadisku pro Diablo 3. Toho se dosud prodalo přes 10 milionů kusů, což je součet krabicovky s digitální distribucí. Šlo o nejúspěšnější PC hru v USA i Evropě, ať už to měříte počtem kusů nebo tržbami.

Blizzard pracoval také na Diablu ve vesmíru

Pracovní název hry byl "Starblo". Vážně.

Knižní autor David Craddock právě vydává knihu s názvem Stay Awhile and Listen, která velice detailně mapuje historii Blizzard Entertainment a je tam spousta zajímavých věcí, o kterých se dosud nikde nemluvilo.

Zítřejší 1.05 patch do Diablo 3 učiní hru složitější

Už vám přijde Diablo 3 příliš jednoduché? Chtěli byste ho mít složitější a mít za to i větší odměny? Zítra vychází patch verze 1.05 se svými Monster Power, které přesně tohle umožní.

Jakmile bude patch aplikovaný (kvůli tomu přes noc nepůjdou servery), Monster Power si musíte zapnout v menu. Tím získáte 10 levelů Monster Power, které můžete aplikovat. Každý level dává monstrům více zdraví a mají větší sílu, respektive vám způsobují větší damage. Zároveň vám ale jejich zabití dá více XP bodů a také budete mít větší šanci nalézt po nich více zlata a magických předmětů.

Monster Power 10 zvyšuje na obtížnosti Normal, Nightmare a Hell zdraví monster o 400 procent a jejich damage o 200 procent. XP se vám po jejich zabití zvýší ale také o 200 procent a nalezené zlato a magie o 100 procent.

Číst více...

Blizzard: Singleplayerové hry jsou ohroženým druhem

Potenciál vidí v sociálních zážitcích.

Po tomhle výroku je docela nepravděpodobné, že se ještě někdy od Blizzardu dočkáme čistě singleplayerové záležitosti. Veterán z Blizzardu, který v něm působí už od roku 1997 a postupně se vypracoval na pozici viceprezidenta, jim totiž nevěří.

Prezident a spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime právě vydal datadisk k World of Warcraft s názvem Mists of Pandaria a v rozhovoru pro GI.biz se rozhodl vrátit k vydání Diabla 3, se kterým nebyl ani trošku spokojený. Když se ho zeptali, zda by chtěl vrátit čas a vydat Diablo 3 znovu, řekl, že rozhodně.

Diablo 3 půjde hrát offline. Ale jen jakoby

Battle.net už nebude otravovat, ani ve World of Warcraft.

Že by se Blizzard tak bál Torchlight 2, které na rozdíl od Diablo 3 umožňuje lokální multiplayer a hrát bez připojení k internetu? Že by vyslyšel hlasy notorických stěžovatelů, kteří hrají zásadně jen na chatě? Nebo že by křivka prodejnosti začala strmě klesat a proto ji chce dát nový impuls s oslovením těch, kteří by si jeho akční RPG na protest nepořídili?

Začalo to vlastně docela nevinně. David Brevik, zakladatel Blizzard North a jeden z původních tvůrců prvního Diabla, měl rozhovor se serverem IncGamers, což nakonec vedlo k tomu, že se Brevik tak trošku opřel do Diablo 3.

Hackeři nabourali Battle.net a odcizili uživatelská data

Blizzard vyzývá k změně vašeho hesla.

Průšvih jako hrom. Blizzard krátce po půlnoci na pátek našeho času přiznal, že došlo k zásadnímu nabourání jeho sítě Battle.net, kterou musejí povinně používat všichni i singleplayeroví hráči Diablo 3 nebo také ti holdující StarCraftu 2 či World of Warcraft. Neznámí hackeři si již začátkem srpna odnesli spoustu uživatelských dat a Blizzard po nich nyní ve spolupráci s policií a experty pátrá.

Diabla 3 se prodalo 10 milionů, předplatitelé WoW klesají

Jo, a COD Elite má asi 2,3 milionů předplatitelů.

Activision Blizzard měl v noci ze včerejška na dnešek setkání s investory, kde prozradili pár zajímavých věcí. Nejzajímavější z nich je asi to, že Diabla 3 se prodalo do této doby už kolem 10 milionů kopií a jde o nejrychleji prodávanou PC hru v historii.

Tak už může být v Diablo 3 nesmrtelný i barbar

Nesmrtelnost kouzelníka Blizzard opravil, tak se našla nová.

Včera jsme psali o tom, že hráči Diablo 3 zjistili, jak vytvořit nesmrtelnost u postavy kouzelníka. Bylo to docela jednoduché, pouhým vyvoláním dvou kouzel současně a člověk se diví, jak něco takového mohlo Blizzardu uniknout, když na hře pracovali tolik let, byl dlouhý betatest a navíc má hra always-on DRM zabránit podvádění.

Hráči zjistili, jak na nesmrtelnost v Diablo 3

Než to Blizzard opraví... Vzhůru do superhardcoremega módu.

Blizzard říká, že always-on DRM, tedy nutnost neustálého připojení k internetu při hraní Diabla 3, není jen způsob boje proti pirátům, ale zejména proti cheaterům. Přesto se jim neustále daří nalézat skulinky. O možnosti kopírování předmětů jsme už před pár měsíci psali a teď dokonce někteří šikulové zjistili, jak na nesmrtelnost.

Blizzard: Funkční Diablo 3 crack neexistuje

Jeho prezident se ohlédl za prvními dvěma měsíci.

V rámci komunikační strategie pro obnovu důvěry fanoušků se Blizzard znovu pustil do bilancování dosavadního provozu Diablo 3, když mu k tomu dalo příležitost uplynutí dvou měsíců od vydání.

Možná mezi ně patříte i vy. V uplynulém měsíci a půl jste dokázali dohrát Diablo 3 i na obtížnost Inferno. Honění se za lootem vás už přestalo bavit a obchodování na aukcích za skutečné peníze neláká. Co vlastně teď s hrou podniknout dál, nabízí vám ještě něco, čím se můžete zabavit, když nejde někomu prodat? Co takhle nějaké DLC nebo datadisk?

Diablo 3 je v ČR opět skladem

A Blizzard opravil restrikce u digitálky.

Vinou dopravce se tak nestalo v polovině minulého týdne, jak původně ABC Data avizovali. Nyní už však je Diablo 3 v České republice opět skladem a Xzone slibuje jeho doručení následující den při objednávce uskutečněné do 14 hodin.

Vlastní zpráva - V Jižní Koreji musí Blizzard po nátlaku úřadů a pod tíhou tamních zákonů vracet peníze za občasné výpadky možnosti hrát legálně zakoupenou hru, jak se zde přetřásalo minulý týden.

Patche pro Star Wars The Old Republic a Diablo 3

Obsahově hutný patch 1.3 pro sci-fi onlinovku Star Wars: The Old Republic od BioWare/EA je od včerejška dostupný pro všechny její hráče. Tento Allies update přináší vylepšení jako Group Finder, Adaptive Gear, perky pro Legacy systém či Ranked Warzones. Více informací o něm naleznete zde.

K získání hodnosti Strike Team Specialist je třeba dokončit čtyři různé obsahové části (Flashpointy, Flashpointy Tier 1/Tier 2 v Hard Mode nebo operaci ve Story Mode) za jeden den, nebo osm různých obsahových částí za sedm dní. Vše samozřejmě pomocí funkce Group Finder. Hodnost Strike Team Commander si hráči naopak zaslouží za splnění čtyř různých obsahových částí za jeden den a zároveň za dokončení osmi obsahových částí za sedm dní.

Oproti tomu droboučký je čerstvý patch 1.0.3a pro Diablo 3. Stejně jako předešlý 1.03 měnil herní ekonomiku tím, že upravuje ceny oprav brnění na vyšších levelech, tento mění opotřebování různých věcí a vedle toho opravuje drobné chybky nebo zasekávání zombie medvědů v objektech.

Číst více...

Důvody, proč hned po nákupu nesmíte hrát plné Diablo 3

Blizzard objasnil až párdenní restrikce u digitální verze.

Jako by nestačilo čtvrteční odškodnění hráčů v Koreji, musí Blizzard mediálně zápasit s další ne úplně příjemnou kauzou, která se snáší na jeho hlavu. Nicméně jak pochopíte vzápětí, pro svůj postup má pádné argumenty, které slouží k prospěchu věci a čerpají z jeho dlouhodobých zkušeností s onlinovkami.

Blizzard odškodní hráče Diablo 3 kvůli výpadkům

Vrácení peněz za hru si zatím vydupali jen Korejci.

Ještě v pondělí jsme se podivovali nad tím, že vedle omluvy za nemožnost hrát Diablo 3 v prvních týdnech po vydání, kdykoli se vám zachce, nepřišel Blizzard s nějakou formou kompenzace. Dnes už to neplatí, aspoň někde.

Blizzard: Servery Diablo 3 v Evropě už v červnu drží

Oficiální reakce na negativní auru hry.

Může být nejprodávanější a trhat rekordy. Co ale nikdy nikdo Diablo 3 zpětně neodpáře, jsou všeobecně známé problémy se servery vyžadovanými i pro singleplayer. Negativní aura bude s tímto klikfestem spojená jednou provždy.

Datum spuštění aukce za peníze Diablo 3 v Evropě

A kdy bude další várka stále vyprodané hry pro ČR?

Nakonec to bude trvat celý měsíc od vydání základního Diablo 3 v polovině května. Aukční síň předmětů ze hry koupitelné za skutečné peníze bude v Evropě spuštěna tento pátek 15. června. Stane se tak po několika odkladech, i kvůli dřívějšímu přetížení serverů.

Hacknutý Diablo 3 účet? Bez soudního povolení nezjistíte jak

Nedozvíte se, jak k hacknutí došlo. Takže se proti němu nezabezpečíte.

Blizzard říká, že byl ukraden pouze malý počet účtů na Battle.netu. Farmáři říkají, že bylo infiltrováno okolo 10 tisíc účtů napojených na Diablo 3. Kde je pravda, to se nejspíš jen tak nedozvíme, ale pokud by se vám stalo, že vám někdo ukradl účet na Battle.netu, od Blizzardu se jen tak nedozvíte, jak k tomu mohlo dojít. Aby vám to řekli a vy jste si dali příště pozor, museli byste mít soudní povolení.

Blizzard vyhrožuje: podvody v Diablo 3 znamenají ban

Už jim došla trpělivost s cheatováním.

Blizzard napsal na svůj oficiální blog zprávu, že všichni podvodníci by se měli obávat. Podle jejich slov "v blízké budoucnosti" začne banování těch uživatelských účtů, u kterých bude zjištěna jakákoli forma podvádění v Diablo 3.

Další problémy s Diablo 3: duplikace předmětů, kradení účtů

První opravil víkendový hotfix patch, to druhé je velký problém.

Blizzard přistoupil na always-on DRM u Diablo 3, aby nedocházelo k exploitům a podvodům. Jako například ke klonování předmětů, které bylo tak rozšířeno v Diablo 2. Asiaté jsou ale chytří a přišli na způsob, jak dělat i tohle.

Průzkum: Kdy vám Diablo 3 běželo a kdy neběželo?

Pomožte nám zmapovat statistiku výpadku serverů za úvodní týden.

Původní zpráva - Kontroverzní to hra. Na jednu stranu nejrychleji prodávaná všech dob s více než 6 miliony prodaných kusů, nepochybně i díky nezpirátění a jedné z nejsilnějších možných značek. Na stranu druhou po právu terčem kritiky od hráčů i novinářů za časté výpadky serverů znemožňující užívání produktu či kvůli nabourání hráčských účtů.

Diablo 3 je nejrychleji prodávanou PC hrou všech dob

V den vydání ji hrálo 4,7 milionu hráčů, dnes skoro o 2 miliony víc.

Blizzard dnes oznámil, že Diablo III se stalo nejrychleji prodávanou PC hrou všech dob. Během prvních čtyřiadvaceti hodin se jí odbylo 3,5 milionu kopií, a do tohoto čísla navíc není zahrnuto dalšího 1,2 milionu těch, kteří Diablo 3 dostali v rámci Annual Passu u World of WarCraftu.

Blizzard reaguje na hacknutí účtů Diablo 3

Obětí se stal i redaktor Eurogameru.

Blizzard se ohradil proti nařčení, že bezpečnost Battle.netu byla narušena. Už včera se začaly objevovat první stížnosti hráčů, kterým byl hacknutý účet. Objevil se mezi nimi i redaktor Eurogameru Christian Donlan, jehož účtu se zmocnila jakási údajná Anna a začala s ním chatovat.

Přijdete na půlnoční zahájení prodeje Diablo 3?

Brány pekla se otevřou v Praze i dalších městech.

O půlnoci z pondělí 14. května na úterý 15. května se otevřou brány pekla. K příležitosti vydání Diablo 3 pořádá internetový obchod Xzone půlnoční zahájení prodeje na všech svých kamenných prodejnách v Praze, Brně, Plzni a Ostravě (adresy zde).

COD Elite má 10 milionů hráčů, 2 miliony platících

Diablo 3 zlomilo rekord v předobjednávkách.

Na investorské konferenci Activision Blizzard sice padlo několik zmínek o "novém, velkém IP od Bungie" určeném možná pro příští generaci konzolí, konkrétnější údaje však firma poskytla jen o svém hospodaření.

Kolik si Blizzard strhne za aukce v Diablo 3?

A rozdělil servery do tří regionů, ale půjde to obejít.

Na dobu těsně před Black Ops 2 načasoval Blizzard něco, co někdy oznámit chtě nechtě musel, ale asi by byl nejraději, kdyby se o tom příliš nemluvilo a zapadlo to. Totiž výši jeho provizí za používání aukce předmětů v Diablo 3.

Beta Diablo 3 se už zpřístupnila všem

Beta Diablo 3 se už zpřístupnila všem

Ale jen po tento víkend a pondělí.

Zájemci o vyzkoušení Diablo 3 v předstihu asi mohou děkovat technické chybě ze středy. Aby je Blizzard potěšil, nakonec se zcela neplánovaně rozhodl odemknout betatest úplně všem, což také potřebuje pro pořádný zátěžový test.

"Všechny s platným účtem na Battle.net zveme do veřejného víkendového betatestu Diablo 3. Společně s přáteli můžete hrát za jednu z pěti tříd až do 13. levelu při boji o záchranu světa před invazí démonů," oznámil dnes ráno Blizzard.

Třídenní akce začne dnes, v pátek 20. dubna ve 21 hodin našeho času a skončí v pondělí 23. dubna v 19 hodin večer. Herního klienta si můžete stáhnout již teď, abyste nepromarnili ani minutu.

Číst více...

Je beta Diablo 3 najednou otevřena všem?

Jako lavina se dnes po poledni začala internetem šířit zpráva, že Blizzard údajně zpřístupnil betatest Diablo 3 pro všechny zájemce. Tvrdili to lidé, kterým se zničehonic povedlo ke hře dostat s běžným účtem na Battle.netu, aniž by měli klíč do betatestu, který jinak skončí 1. května.

Zdálo se nám to být divné, neboť pokud by Blizzard plánoval otevřít betu pro všechny, asi by nám v pondělí neposílal klíče do čtenářské soutěže. A hlavně by to určitě oficiálně oznámil tiskovou zprávou nebo nějak propagoval dopředu.

Nyní se potvrdilo, že šlo jen o planý poplach, resp. o pouhou chybu. "Diablo 3 beta momentálně není dostupná k hraní, dokud tento technický problém neodstraníme," napsal komunitní manažer Ulvareth z Blizzard.

Číst více...

Lovkyně démonů v traileru z Diablo 3

Lovkyně démonů v traileru z Diablo 3

Spoléhá se na rychlou palbu z dálky.

IGN se dostalo od Blizzardu té cti vypustit nový trailer z Diabla 3, který pojednává o postavě Demon Hunterky, čili lovkyně démonů. Ve třech minutách uvidíte její artworky i záběry z hraní, kdy se spoléhá na rychlé pohyby, ústup zpět, bleskově vystřelované projektily na dálku či výbušniny, přičemž její energie se sama pomalu doplňuje.

Diablo 3 pro PC a Mac vyjde v polovině května a na Xzone k němu dostanete originální nástěnný kalendář.

Číst více...

Diablo 3 v květnu, ale co na konzole?

Blizzard zarytě mlčí.

Blizzard v minulém týdnu slavnostně oznámil, že se hráči na PC a Macu dočkají Diablo 3 přesně 15. května. Ale co majitelé konzolí? Blizzard nic nechce říct.

Hráč proti hráči přibude do Diablo 3 až po vydání

Kámoše nebudete moct zpočátku rozsekat.

Jelikož nedočkaví hráči už skoro stojí před centrálou Blizzardu s loučemi a vidlemi a dožadují se svého Diabla 3, společnost se rozhodla vydat PvP arény, kde se mohou střetnout hráči mezi sebou, až po vydání samotné hry.

Diablo 3 tedy v polovině dubna?

Distributoři začínají vykazovat určitou aktivitu.

Psát o každém odhadu kdejakého zapadlého internetového obchodu, který jen věští z křišťálové koule nebo v horším případě se pokouší zviditelnit, už v tuto chvíli nemá pražádný smysl, když Blizzard slíbil oficiální oznámení data vydání do pár týdnů. Ale toto je něco trochu jiného, s pevnějšími základy z vícero zdrojů.

Úvodních 20 minut hraní bety Diablo 3

Vytváření postavy a první krůčky ve městě či okolí.

S tím, jak přístup k betatestu Diablo 3 získává více médií i hráčů v různých soutěžích, je internet zaplavován dalšími materiály ze hry momentálně chystané na jaro. Možná jste podobné záběry viděli už stokrát, ale přeci jen každý hráč hraje trochu jiným způsobem, takže každé video je svým způsobem unikátní.

Termín Diablo 3 oznámíme brzy, slibuje Blizzard

Snaží se žehlit nešťastné výroky.

Nedávno jsme psali, jak komunitní manažer Blizzardu krotí nadšení svých herních oveček. Na oficiální komunitní stránky společnosti Blizzard se poté přihlásil i vedoucí herního projektu Jay Wilson, aby vše trochu vyžehlil. Slíbil fanouškům, že hned, jak bude datum prodeje známé, oznámí je na stránkách. A nemělo by to prý dlouho trvat!

Diablo 3 znovu posunuto, tentokrát na 2. čtvrtletí

Buď ho doprovodí Zergové nebo pandy - obě letos ne.

Firma Activision před malou chvílí oznámila, že Diablo 3, na které netrpělivě čekají milióny hráčů po celém světě, nevyjde začátkem letošního roku, jak se původně předpokládalo. Ve své výroční zprávě uvedli, že v současné době je třetí díl Diabla naplánován na druhé čtvrtletí 2012, tedy někdy mezi dubnem až červnem letošního roku. Nic bližšího k tomu neprozradili.

Blizzard ruší letošní ročník Blizzconu

Nestíhá, má letos moc her.

Ten starý Blizzard, jak jsme ho dosud znali, který vždy měl na všechno dostatek času a i díky deseti milionům předplatitelů World of Warcraft si mohl dovolit zabývat se podružnostmi, je pryč. Na straně jedné ho ohrožuje úspěšné Star Wars The Old Republic, na straně druhé ho stresuje předělávané Diablo 3, u nějž je nyní nad slunce jasné, že ten slibovaný začátek roku 2012 nestihne.

Producent Diablo 3 odešel z Blizzardu

Dělají se zásadní změny ve hře?

Pokud jste si mysleli, že by třeba v únoru mohlo vyjít Diablo 3, už zase tolik nedoufejte. Blizzard prý dělá ve hře na poslední chvíli tak zásadní změny, že je jisté, že hra v následujících týdnech určitě nevyjde a teď ještě navíc z Blizzardu odešel důležitý producent.

Velké změny v Diablu III

Šéf vývoje konečně promluvil.

Na Diablu III se pracuje déle, než by kdokoliv chtěl a od oficiálního oznámení uplynulo také několik dlouhých let. Hra ale stále není hotová a jak teď na oficiálním webu prozradil hlavní šéf vývoje Diabla III, neladí se jen drobnosti, ale hra se pořád mohutně upravuje.

Domácí online-shop Xzone si navzdory posledním kauzičkám tak věří v brzkém příchodu Diabla 3, že se pustil do výroby vlastního kalendáře coby dárku ke hře pro své zákazníky.

Únorové datum Diablo 3 bylo nepřesné

Jak k tomu vlastně došlo?

Přední americký řetězec obchodů Best Buy dnes rozeslal médiím krátkou zprávu týkající se jeho reklamy na 1. únor u Diablo III, která o víkendu vyvolala velké podzvižení.

Korea může zdržet Diablo III po celém světě

Aukci ve hře považuje za gamblerství.

Začátek roku 2012 už nastal... co takhle oznámit termín vydání Diablo III, jestli stále platí slib o "začátku roku 2012"? Bohužel v brzké době se tak asi nestane, protože Blizzardu dělá starosti Korea.

Blizzard oznámil BattleTag

Nový systém přezdívek ve hrách a na Battle.netu.

Blizzad Entertainment dnes oznámil novou funkcionalitu Battle.netu -.systém přezdívek BattleTag. Jedná se o unifikovanou, hráčem zvolenou přezdívku, která bude fungovat na celém Battle.netu. Tedy na fórech, v diskuzích na webech a samozřejmě i v samotných hrách od Blizzardu.

Diablo III pro konzole zatím nejisté, PC prioritou

Detaily jak získat Diablo III zdarma.

Během BlizzConu došla řeč i na konzolovou verzi Diabla III, která prý zatím není jistá - konzolovým tým Blizzardu čítá jen několik málo lidí, kteří pouze pouze zkoušejí různé prototypy.

Diablo 3 od 15 let, kvůli lehkému násilí

Blizzard zveřejnil i seznam předmětů.

BBFC, organizace udělující ve Velké Británii přístupnost filmů a videoher, už udělili známku přístupnosti pro Diablo 3. To se bude smět prodávat od 15 let kvůli tomu, že obsahuje "lehké krvavé násilí".

Oznámí Titana na Blizzconu?

Analytik je o tom přesvědčen.

Nemusíte se živit jako analytik, aby vás taková myšlenka napadla, nicméně za zmínku určitě stojí. Podle názoru senior analytika M2 Research musí Blizzard přijít s něčím zásadním na Blizzconu, aby tím zareagoval na odklad Diabla III na zimu i na prosincový termín konkurenčního Star Wars: The Old Republic. Zkrátka, aby se něčím pořádným připomněl a ukázal svou sílu.

Blizzard: Během tří let vydáme 6 her

Asi i přídavek k Diablo III.

Thomas Tippl, který je na druhém místě v Activision Blizzard hned za Bobbym Kotickem a stará se o chod Blizzardu, vystoupil na Citi 2011 Technology Conference, kde prozradil divákům, že během následujících tří let vydá společnost alespoň šest věcí podle zavedených sérií. Neřekl přímo "her".

Hardwarové nároky, video z Diabla III

Uzavřená beta je na spadnutí.

Spuštění betaverze Diabla III je na spadnutí a to už nepopírá ani samotný Blizzard. "Jsme opravdu blízko tomu, abychom rozjeli uzavřenou část bety," řekl dnes jeden ze zástupců firmy pro VG247.

Ukázka hudby z Diabla III

Tajuplný soundtrack z 1. aktu.

Internetové stránky Diablo Daily zveřejnily tříminutovou audio-nahrávku, která údajně pochází ze soundtracku k Diablu III. Mělo by jít o hudbu z prvního aktu hry.

Blizzard chce jít na piráty od lesa

Mohlo by být Diablo III někdy offline?

Blizzard si je vědom stížností hráčů na nutnost být při hraní Diabla III neustále online. Vývojáři považují argumenty hráčů za platné, ale zároveň chtějí vytvořit "neustále připojenou komunitu" a to skrz naskrz všechny Blizzardí hry - World of WarCraft, StarCraft II a Diablo III.

Diablo III odmění za dohrání jinak

Pekelně těžká obtížnost.

Blizzard už přestalo bavit pouhé předvídatelné odemčení nové obtížnosti Nightmare to Hell po dokončení hry, jako se tomu stalo v minulých dílech Diabla. Pro trojku přišel i s novou odměnou pro "namaxované" hráče, aby se nenudili, zjistilo IGN. Podobně to plánují tvůrci Zaklínače do verze 2.0.

S konzolovým Diablem III to myslí vážně

Blizzard už působí rozhodnutě.

Blizzard poupravil svůj postoj k eventuální verzi Diabla III pro konzole. Dřívější opatrné vyjadřování, jako že musí vše pořádně promyslet či otestovat hratelnost, jestli by fungovala, dnes nahradila mnohem odhodlanější slova, v nichž podmiňovací způsob nenajdete.

id podporují online požadavek Diabla III

Autoři Rage by rádi zrušili offline hraní.

id Software přivítali nedávnou zprávu Blizzardu o tom, že Diablo III bude k hraní vyžadovat neustálé připojení k internetu. "Diablo III všechny donutí přijmout fakt, že při hraní prostě musíte být napojení. Protože když jste na trhu s hrami taková těžká váha jako Blizzard, můžete věci změnit," řekl pro Eurogameru tvůrčí šéf id Software Tim Willits, který v současnosti dokončuje střílečku Rage pro říjnové vydání.

Blizzard překvapen ohlasy na Diablo III

Pirátství je prý vůbec ani nenapadlo!

Blizzard na to šel chytře, když dvě potenciální kontroverzní vlastnosti Diabla III oznámili v pondělí souběžně, díky čemuž byl požadavek na online připojení aspoň v zahraničí zcela zastíněn obchodováním předmětů za reálné peníze. Nyní možná učinil chybu, když se k tomuto tématu vrátil, protože jinak by na něj už všichni bývali zapomněli.

Diablo 3 a StarCraft 2 na GamesComu

Kolikahodinové fronty budou v Kolíně?

Na E3 se Blizzard vykašlal, ale na GamesComu si to bohatě vynahradí. Jeho polská odnož dnes ohlásila, že v německém Kolíně nad Rýnem umožní komukoli si vyzkoušet nové hratelné verze Diabla 3 a také StarCraft II: Heart of the Swarm, což bude evropská premiéra tohoto samostatného rozšíření (preview).

Diablo III pro konzole samostatně?

Plus info o barvách, kombinacích a artwork.

Spekulace o tom, že Blizzard pracuje na konzolové verzi Diabla III, zase lehce nabraly na obrátkách s dalším inzerátem. Firma totiž na svém portálu vypsala hledanou pozici "specialisty na vývoj her pro PlayStation 3, který by se přidal k týmu pracujícímu na Diablu".

Jaké budou runy z Diabla III?

Zásadně překopají vaše skilly.

Blizzard trochu přiblížil systém run, které budou hrát klíčovou roli v akčním RPG Diablo III a volně tak navazovat na prvek, jež do série vnesl datadisk Lord of Destruction k druhému dílu.

Tvorba Diabla III finišuje

Že by se přeci jen stihl letošek?

Okolo termínu příchodu Diabla III stále panují nejasnosti. Na jednu stranu Blizzard dříve prohlásil, že by ho rád stihnul ještě letos, ale jiné skutečnosti tomu přímo protiřečily. Nyní se miska vah více naklonila k první variantě.

Tester Diabla III se rozpovídal

Uvěříte mu, že vynáší interní informace?

Ve velkých studiích pracuje tolik lidí, že jejich fluktuace je nevyhnutelná. Někteří po odchodu nerespektují podepsanou NDA smlouvu a pustí si pusu na špacír, navzdory hrozbě žaloby a pokuty. Jeden takový interní tester Diabla III byl údajně vyhozen z Blizzardu, protože měl prezentovat své názory příliš upřímně, až tím naštval personální oddělení, kterému se samozřejmě nehodil pro dobrý týmový duch.

Blizzard se už asi nijak netají faktem, že Diablo 3 vyjde také na konzole. Sice to neřekli oficiálně nějakou tiskovou zprávou, ale objevil se inzerát, ve kterém shánějí producenta konzolového Diabla 3.

Exkluzivní odhalení poslední postavy z Diabla III

Mužský lovec démonů je typ Clinta Eastwooda.

Mužský lovec démonů je nejnovější hratelnou postavou v Diablu III, kterou Eurogamer dnes exkluzivně představuje. Tak jako u jeho dámské verze jde o postavu, která používá zbraně na dálku.

Blizzard: Diablo III chceme stihnout letos

Co hráčům slíbil designér Rob Pardo?

Blizzard stále usiluje o to, aby vydal Diablo III ještě v letošním roce, prozradil serveru Kotaku designový viceprezident firmy Rob Pardo. A to navzdory tomu, že před několika dny Blizzard definitivně škrtl Diablo III z letošního plánu, protože pro hru nestanovil žádné cílové datum vydání.

Letos nic od Blizzardu

Ale příští rok to bude lepší.

Blizzard měl pravidelně každý rok vyprodukovat po jedné hře, ale poslední zprávy nasvědčují tomu, že rok 2011 bude výjimka. V plánech Activision na letošek totiž chybí Diablo III, což po dřívějších spekulacích překvapilo málokoho, i druhý díl trilogie Starcraft II s názvem Heart of the Swarm.

Blizzard: na WarCraft IV nemáme kapacity

Od Activisionu si nenechají nic diktovat.

I když spekulace o vývoji WarCraftu IV kolují internetem minimálně dva roky, není tomu tak. Vývoj pokračování oblíbené strategie popřel Greg Street, hlavní designér systémů v Blizzardu, jak reportuje Strategy Informer.

Uniklý plán Blizzardu na další roky

Diablo, StarCraft, Titan a další.

Původem čínská webová stránka MMO Gamesite dnes do světa pustila údajný plán Blizzardu na nadcházejících pět let. Obrázek, který by ale stejně dobře mohl být smyšlený, je prý zhruba osm měsíců starý a odhaluje několik vemi zajímavých skutečností. Blizzard celou věc pochopitelně odmítl komentovat.

Blizzard se zvětšuje

Kutí se tam něco velkého.

Blizzard Entertainment si pronajal dvě nové budovy v blízkosti svého obrovského kampusu v Irvine v Kalifornii, jak informuje plátek Orange County Business Journal.

Diablo III se zkouší na konzolích

Co vyvolal jeden inzerát.

Včera pozdě odpoledne se na webu Blizzardu objevil inzerát hledající hlavního designéra, programátora a senior producenta pro konzolovou verzi Diabla III. Mezi požadavky přitom byla v první řadě zkušenost s prací na multiplatformních titulech.

Diablo 3: Hotová je teprve půlka

Bude probíhat také beta, neveřejná.

Blizzard potvrdil, že jejich akční RPG Diablo 3 bude mít beta testovací fázi předtím, než půjde hra do prodeje. Na víkendovém BlizzConu ale překvapivě neoznámili, kdy by Diablo 3 do prodeje mělo jít, takže není známo ani to, kdy by mohla být k dispozici beta.

Co přinesl úvod BlizzConu 2010?

Nečekaně slabý ročník.

Ruku na srdce, takhle nudný BlizzCon už jsme tu dlouho neměli. Hodinová úvodní konference totiž nepřinesla téměř nic nového: ani oznámení WarCraftu IV, v nějž doufali snad opravdu jen fanatičtí příznivci Blizzardu, ale ani třeba datum vydání Diabla III. Hlavní novinkou tak zůstává odhalení nové třídy z Diabla III, lovkyně démonů.

Jak doplníte zdraví v Diablu 3?

Už nebudete muset jen pít.

Blizzard aktualizoval oficiální stránky Diabla 3, ve nichž nově prozradil, jakým způsobem bude fungovat doplňování zdraví v novém pokračování jejich populární akční RPG.

Barbarka z Diabla III

Nepřítele omráčí nebo smete seismickou vlnou.

Po jeptišce z minulého týdne Blizzard představil další ženskou postavu z Diabla III: tentokrát barbarku. Její trojrozměrný model je spolu s bližšími informacemi k nalezení na oficiálním webu hry.

Jeptiška z Diabla III

Ženská variace na postavu kněze.

Blizzard na svém webu odkryl ženskou variaci na již dříve představenou postavu kněze z Diabla III.

Střídání dne a noci v Diablu III

Blizzard si vybral tu nejtěžší cestu.

Kdo si pozorně prohlížel obrázky z Diabla III, asi mu to bylo jasné od začátku. Teprve nyní se však komunitní manažer pan Bashiok oficiálně vyjádřil k dynamickému střídání dne a noci ve hře.

Data vydání her od Blizzardu

Kdy nakonec bude Diablo III?

Během oficiální prezentace Blizzardu v New Yorku se objevila důležitá data vydání jimi připravovaných projektů. Mezi nimiž je samozřejmě i Diablo III, o kterém se nedávno spekulovalo jako o hře, co by se mohla v roce 2011 objevit na herním trhu.

Proč přežijí PCčkové hry?

Blizzard má na to vlastní teorii.

Julian Love, vedoucí technický designér Blizzardu North, v nedávném rozhovoru na Gamasutře prozradil, proč že podle něj PCčkové hry mají budoucnost.

Diablo III bude cenzurované

V některých zemích jako Německo.

Tvůrci třetího Diabla od začátků tvrdili, že se fanoušci nemusejí bát. Diablo III bude stejně tak brutální jako předchozí díly. Díky mnohem pokročilejší grafice ještě brutálnější. Vždyť na předváděčkách už byl viděn jeden z nepřátel, který se tak dlouho bodá nožem do hrudi, až vybuchne a tím vás zraní.

Mnišská řežba z Diabla III

Představení nového hrdiny a datum vydání.

Během dnešní zahajovací konference z BlizzConu, kterou jste s námi mohli sledovat v přímém přenosu, odhalil Blizzard novou hráčskou třídu z Diabla III: mnicha. Nejprve ale doporučujeme si vychutnat čerstvě vydaný filmeček přímo z herního z enginu, který jsme pro vás v opatřili českými titulky.