Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Keanu Reeves se zamiloval do hraní Cyberpunk 2077

I o chodu na starých konzolích.

Fiskální konference CD Projektu Red přinesla celou řadu novinek o Cyberpunk 2077. Resp. ve skutečnosti to jsou jen hlášky šéfů studia, které se v některých případech stále opakují.

Finanční ředitel Piotr Nielubowicz zopakoval, že už k žádnému dalšímu odkladu nedojde a že 10. prosinec na sto procent platí. To samé jsme už sice slyšeli i minule, než došlo k posunu z listopadu, ale tentokrát mu už věříme, protože polská firma asi nebude chtít platit za uskladnění krabicí ve skladech přes Vánoce ani riskovat další úniky, jako byly ty z přelomu týdne.

Keanu Reeves si prý už plnou hru zahrál, ale ještě ji nedokončil. CEO Adam Kiciński k tomu utrousil, že prý herec hru miluje, což není vůbec překvapivé, když je marketingovou tváří i ztvárnil jednu postavu.

Za pozornost stojí výrok ohledně chodu Cyberpunk 2077 na starých konzolích, které byly důvodem k poslednímu odkladu.

"Není se třeba obávat, i na PS4 a Xboxu běží báječně, lépe, než byste očekávali na takový rozsáhlý svět. Samozřejmě, hra na každé platformě odpovídá jejím schopnostem. Logicky vše není na tak vysoké úrovni, jako na nextgenu či PC, ale stále tyto verze vypadají dle našeho názoru velmi dobře".

Co se týče chyb, uznali šéfové, že žádná velká hra se jich úplně nevyvaruje. Přesto doufají, že budou tak malé, že si jich nikdo většinou nevšimne. Spoustu jich prý v poslední době opravili a to, co bylo ve videích či preview verzi, neodpovídalo finální kvalitě, kterou dostanou hráči.

DLC představí CD Projekt Red až po vydání základní hry, aby hráče neprovokoval kvůli po posunu. Nadále zůstává platné, že mohou počítat se sérií zdarma dostupných přídavků.

O příštích projektech však studio zatím mluvit nebude, hlavně kvůli poslednímu zdržení, opět aby nenaštvalo hráče. Nejdříve jim chce dát Cyberpunk 2077 a až pak odhalí, co kutí do budoucna. Například o multiplayerové odbočce, kterou považují za samostatný velký projekt (a nikoli jen nějaký vedlejší režim), bychom se prý něco mohli dozvědět už v prvním čtvrtletí příštího roku.

Za poslední čtvrtletí jinak hry z univerza Zaklínač vynesly 28 milionů dolarů.

Watch on YouTube

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments