If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kung-fu bojovka SIFU sklízí nadšené recenze

+ úvodních dvanáct minut z hraní a řešení potíží.

Na to, že jde o hru od malého neznámého týmu, která ani nebyla extra vyhlížená, jsou známky v recenzích až neuvěřitelně vysoké. Aneb majitelé Xboxu budou mít kolegům na PS5 a PC co závidět!

V úterý 8. února vycházející kung-fu bojovka SIFU je totiž obrovská pecka. IGN i GameSpot se shodli na hodnocení 9, což se často nestává, aneb máme zde prý brzkého kandidáta na Hru roku.

I další verdikty dopadly výborně: Game Revolution 9/10​, Games Radar 4.5/5​, Destructoid 9/10​, VGC 4/5, MP1st 9/10​, Press Start 9/10, Game Informer 7,3, Screenrant 3.5/5, GameByte 7, GameMag 8, COGconnected 88 a PlayStation Universe 7.5.

Současný průměr na Metacritic činí 81 procent a to převážně kvůli těm, kteří nedokázali překousnout obtížnost, kterou považují za frustrující.

Jinak prakticky všichni chválí hru za to, jak je originální (díky mechanismu stárnutí postavy), jak je potřeba strávit hodiny trpělivým naučením se perfektně zpracovaných bojů na blízko, což je prý brutální. Ale jakmile to časem zvládnete, v potu a krvi, budete řádně odměněni, jako tomu je ve skutečných bojových uměních.

Slova nadšení padla i na plynulost hry, jak může být každý souboj nebezpečným, jak se z toho ve výsledku stane taková bojová choreografie, jak je stylové umělecké směřování hry i design levelů. Když se prý hru naučíte, dostanete jednu z nejlepších 3D bojovek, co byla kdy vytvořena.

Tvůrci se jinak omluvili za počáteční problémy s Early Access, které jsou už prý nyní napraveny, jak je ujistila Sony. Pro ty s Deluxe edicí, kteří chtěli hrát dříve, ale nedostali šanci, mají prý připravený nějaký exkluzivní dárek.

Cover image for YouTube videoSIFU - Level One NO DEATH Gameplay - The Squats Full Level Speed Run
Cover image for YouTube videoThe First 12 Minutes of Sifu - 4K Gameplay

Závěrem připomínáme, že SIFU u nás vyjde v krabicové speciálce v češtině v květnu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Sifu

PS4, PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments