Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Na betu Diablo 4 se stojí několikahodinové fronty

+ reakce Blizzardu, úvodní čtvrthodina z hraní.

Zájem o návrat legendárního akčního RPG je tak masivní, že i když přístup do bety mají zatím jen ti s předobjednávkou, i to způsobilo problémy.

Chcete-li si tedy o tomto víkendu předčasně zkusit Diablo 4, než vyjde v plné verzi začátkem června, musíte počítat s nutností vystát hodinovou až dvouhodinovou frontu, než vás vpustí do hry. Netřeba dodávat, že pokud by výrobce umožnil offline režim, tak by se to nestávalo.

Servery totiž prý praskají ve švech a to donutilo Blizzard k zavedení těchto front na zahájení hraní bety.

Komunitní manažer v oficiálním fóru vysvětlil, že jsou nutné, než vyřeší potíže s odpojováním hráčů ze serverů. Jen tak prý dokáží zajistit stabilitu hry pro ty, kteří se do ní už dostali.

Pro příští víkend, až se beta otevře úplně všem, chtějí mít přesnější odpočítávání pro umožnění vstupu do hry. Na vyřešení situace aktivně pracují, i když je víkend nebo noc. Poté prý dovolí hraní více hráčům naráz a tím pádem se fronty dramaticky sníží.

Podle prvních ohlasů šlape dosti temný první level Diablo 4 v nativním 8K rozlišení na maximální detaily mezi 40 až 50 fps na NVIDIA GeForce RTX 4090 s Intel i9 9900K a 16GB DDR4. Pokud se aktivuje DLSS2, dá se v pohodě dosáhnout stabilních 60fps. Jinak od influencerů slýcháme chválu na zajímavý strom schopností, tradičně skvělou hudbu i nový přístup k vyprávění. Nahrávka úvodních 16 minut z hraní bety:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments