Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Naughty Dog řekli, co čekat od samostatného multiplayerového zážitku The Last of Us

První artwork + fotka ze seriálu HBO.

Nebylo to zdaleka jen o oficiálním potvrzení The Last of Us 1 Remake pro PS5 a PC. Naughty Dog připravili pro Summer Game Fest i další důležité novinky.

Předně tam sdělili, že původně zamýšlené multiplayerové rozšíření The Last of Us 2 se přerodilo v samostatnou online hru ze série The Last of Us - aneb je to jedna z těch her na bázi živých služeb, do nichž Sony hodlá dost investovat.

Zatím se ví toto: Má být velmi ambiciózní, stavět na příběhu (jeho zakomponování do MP zážitku) a vše bude stejně velké jako předešlé singleplayerové tituly tohoto studia.

Sice ještě není schopno ji plnohodnotně představit, to prý až někdy v příštím roce, ale zaujali aspoň zveřejněním prvního artworku výše.

Neil Druckmann dodal, že projekt řídí veteráni z Uncharted a The Last of Us (on osobně pracuje na nějaké nové značce, kterou zatím není připraven odkrýt).

Účinkovat tady budou nějaké úplně nové postavy a odehrávat se bude v jiném americkém městě, které dle obrázku nemá daleko k San Franciscu, leč jisté to není.

Druhou významnou zprávou je, že Troy Baker a Ashley Johnsonová, tedy hlasy Joela a Ellie ze hry, budou účinkovat v HBO seriálu The Last of Us.

Bylo potvrzeno, že zítra se koná jeho poslední den natáčení, ale souběh s remakem jedničky rozhodně nestihne, spíš to vypadá na zimu či jaro příštího roku.

Zajímavé je i to, že HBO svěřilo Neilu Druckmannovi režii jedné z epizod seriálu, což nebývá zvykem a značí to velkou důvěru od výrobce. On sám tvrdí, že to bude nejvíce autentická adaptace hry, co kdy vznikla. Prý má být plná emocí a s velmi vysokou kvalitou i díky účasti režiséra oceňovaného TV seriálu Chernobyl.

Nová oficiální fotka muzea ze seriálu:

Read this next