Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nezávislé recenze potvrzují, že seriál The Last of Us je výjimečná pecka

Hodnocení 100% od desítek kritiků.

Vypadá to, že prosincové chvástání se tvůrců nebylo jen planými řečmi...

Nezávislí filmoví kritici potvrdili, že tuto neděli, 15. ledna debutující seriál The Last of Us na streamovací službě HBO je vskutku výjimečným kouskem.

Na serveru Rotten Tomatoes, která sdružuje hodnocení filmů, má neuvěřitelný průměr 100 procent zatím od 29 hodnotitelů, kteří vše měli možnost spatřit v předstihu.

Mnoho z nich seriál nazvalo tou skutečně nejlepší adaptací her, co kdy vznikla, a zároveň fantastickým dílem.

Nepochybně bude zajímavé sledovat, jestli se tento úspěch příští týden přetaví do zvýšených prodejů herní série od Naughty Dog na PlayStation, resp. do jejího návratu do hitparád prodejnosti a oblíbenosti, jako to třeba bylo u Zaklínače.

IGN říká, že to je omračující adaptace, která zaujme jak nováčky, tak ty, kteří už s cestou Joela a Ellie mají zkušenosti z her.

Slova chvály zaznívají i odjinud, např. od Hollywood Reporter, io9 či /Film.

Některé epizody prý mají být naprosto neuvěřitelné a některé diváky úplně "oddělají", i když se třeba domnívali, že jsou na vše připraveni.

"Viděl jsem všech devět epizod a nikdy předtím jsem hry nehrál. Teď už rozumím tomu, proč je tolik chvalozpěvu na příběh a scénář. Nevím, kdo by tomu moh dát špatnou recenzi. Nemohu se dočkat, až si to pustím znovu," rozplývá se třeba Steven Weintraub, šéfredaktor Collider.com.

Read this next