Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

RECENZE Itálie do Euro Truck Simulator 2

Od Alp až po Sicílii.

Eurogamer.cz - Doporučeno badge
VERDIKT: Obsahově i kvalitativně možná nejlepší rozšíření pro ETS2 vůbec a logicky nesmí žádnému fandovi chybět.

Po nedávném přídavku Vive La France přišla na řadu dopředu avizovaná Itálie. A jelikož si vývojáři z SCS Software na sebe sami šijí bič tím, že s každým přídavkem zvedají úroveň detailů a grafiky prostředí, nové rozšíření nemůže v ničem zaostávat.

Od Alp až po Sicílii

Část severní Itálie sice už byla přítomna v základní hře, ale i ta je nyní přepracována do modernější podoby. Zcela nově je tak vymodelován celý Apeninský poloostrov včetně Sicílie a nezbytné Messinské úžiny. Chybí ovšem ostrov Sardinie, která je jinak rovněž součástí Itálie.

Nové DLC je super už jen z toho důvodu, že mapa Itálie se táhne od horských Alp až po Sicílii. To značí proměnlivé klima a s tím spojené rozličné prostředí. Na severu jsou husté lesy se spoustou zeleně a na jihu palmy a vyprahlá krajina typická pro středomořskou oblast.

Dalším poznávacím znamením jsou spousty silničních tunelů a vysokých mostů a samozřejmě nechybí typické italské mýtné brány. Na jejich přesném vypodobnění si grafici dali velmi záležet. To samé platí pro osobitou architekturu vesnic a měst spolu s řadou nových průmyslových zón, obrovských továren a dolů. Pozor na modrá „Lamba"

To, že jste se skutečně ocitli v Itálii, vám dávají najevo i krásné dálnice, které mají své unikátní značení, světelné tabule a jízdními pruhy se zde rozhodně nešetřilo, takže jízda je hodně na pohodu. Stejně jako ve Francii i zde platí, že pokud sjedete na okresní silničky, jste jakoby v jiném světě, příjemné oživení, nutnost mnohem větší koncentrace a neustálé nutkání kochat se pohledem na italský venkov. A to nemluvím o tom, když přijdete k nějaké historické památce, nebo pokud se vám naskytne výhled třeba na efektní zvedací most.

Zaujmout mimochodem dokáže i policie. Kromě standardních policejních aut, se totiž na silnicích objevují i speciály v podobě modrých Lamborghini a varováním před nimi je i jejich charakteristický zvuk motoru.

Watch on YouTube

Zkrátka v Itálii je neustále na co se dívat a myslím, že je toho více na koukání, než tomu bylo u Francie. Na druhou stranu, zatímco francouzské DLC nám přineslo 20 tis. km nových silnic, Itálie rozšiřuje hru „jen" o 11,5 tis. km. Možná proto je výsledný dojem z Apeninského ostrova lepší, že je zde všechno o trochu více nahuštěno. V počtu nových měst ale Itálie zase naopak Francii poráží v poměru 19:15.

Speciální náklady

Samozřejmě i italské rozšíření s sebou přináší řadu nových přepravních zakázek, ale to by nebyli vývojáři z SCS Software, aby pro nás neustále něco nevytvářeli. Takže než jsem stihl dopsat tuto recenzi, už je na světě další přídavek s názvem Special Transport, což můžete chápat jako ještě vyšší level od přídavku Heavy Cargo Pack. Special Transport je samostatné DLC a k jeho spuštění vám postačí i prostá základní hra. Jeho odlišnost od Heavy Cargo Packu je dána tím, že ještě víc narostla maximální váha nákladů a narostly i rozměry některých přepravovaných objektů. Skoro se dá říci, co náklad to unikát.

Watch on YouTube

S tím se pojí přítomnost čtyř úplně nových návěsů, aby bylo ty lodě, mostní konstrukce nebo obří nádrže na čem převést z místa A do bodu B. Premiéru mají umělou inteligencí řízená doprovodná vozidla. Na druhou stranu, tento typ DLC už rozhodně není oddychový, tohle je výzva pro zkušenější řidiče, takže speciální náklady rozhodně nejde doporučit každému. Pokud vás ale podobné speciality lákají, tak vězte, že co se týká nadrozměrných nákladů, tohle je zatím to nejlepší co SCS Software pustili do světa.

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex ExtremeGamer.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

In this article
About the Author

Milan Bergman

Contributor

Comments