Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Last of Us 2 zmizelo z PS Store a vrací všem peníze za objednávky

Děje se snad něco většího..? + možné varianty dalšího vývoje.

Tohle už není normální stav, co se běžně děje u odložených her.

V návaznosti na čtvrteční odklad z 29. května na neurčito a víkendové dovysvětlení byla z obchodu PlayStation Store kupodivu úplně odstraněna hra The Last of Us 2.

Ba co víc, zákaznická podpora Sony dokonce uvedla, že všem lidem, kteří zaplatili za předobjednávku digitální verze, budou automaticky vráceny peníze, stejně jako v případě Iron Man VR. To není standardní krok, protože výrobci jsou za předobjednávky rádi, jelikož si tím zaháčkovali zájemce a dopředu uhrazené peníze mohou použít třeba na větší propagaci. Pokud by jen hra dočasně zmizela z PS Store, než bude známo nové datum, peníze by se ani dávat zpět nemusely.

Ne že by se šedesát dolarů aktuálně nehodilo, pokud někdo ztratil zaměstnání, ale je to krajně podezřelé. Fanoušci proto začínají být znepokojeni, co se vlastně s touto téměř hotovou hrou od Naughty Dog stane. Jestliže by pouze kvůli koronaviru došlo k odkladu o pár měsíců či týdnů, nejspíš by takto nebyly vraceny peníze.

To se v minulosti spíš dělo u titulů, které postihl nějaký dlouhý odklad (Dead Island 2) či dramatické překopání konceptu, kvůli čemuž už neplatily dřívější sliby či vlastnosti na produktové stránce.

Je teoreticky klidně možné, že s touto očekávanou survival akční adventurou může být provedeno něco většího, například změna cílové platformy z PS4 na PS5. Nebo vydání jen takového většího dema v létě na PS4 s tím, že zbytek si lidé koupí až na podzim pro PS5 nebo na PS4 až v moment, kdy budou opět standardně otevřeny kamenné prodejny? S cílem, aby nebyl předčasně vyzrazen celý příběh těm, kteří se ke hře v nynější krizové době nemohou jednoduše dostat či si ji stáhnout, jak akcentoval Neil Druckmann, ale zároveň by se uspokojili netrpěliví čekatelé. Zároveň by se tím pomohlo startu PS5, jejíž některé startovní hry mohly nabrat zdržení kvůli nucenému home-office. Nic takového tedy zatím není potvrzeno, pouze nahlas spekulujeme, ale nedivili bychom se tomu. Výjimečná situace vyžaduje výjimečné kroky.

Read this next