Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vývojáři Cyberpunk 2077 po útoku hackerů údajně nemohou pracovat

Další komplikace.

Asi málokdo by chtěl být poslední měsíce v kůži zaměstnanců tohoto polského studia. Stíhá ho jedna pohroma za druhou a nyní se ukázalo, že za tím včerejším odkladem druhého patche bylo něco dalšího, co nebylo oficiálně přiznáno. A o to déle pak potrvá, než bude digitální verze (už snad opravené) hry vrácena do nabídky PlayStation Store.

Podle zjištění Bloombergu nemohli vývojáři Cyberpunk 2077 po dobu dvou týdnů pracovat z důvodu nedávného cyberútoku na počítačovou síť CD Projektu Red.

Jak známo, spousta z nich kvůli lockdownu a karanténám pracuje z domova. Existovaly prý obavy, že jejich počítače jsou zavirované či podvržené od útočníků, kteří předtím nabourali servery firmy. Tudíž IT oddělení CDPR požadovalo po všech, aby je fyzicky přinesli do kanceláře ve Varšavě a tam se provedla kontrola na malware atd., jestli je bezpečné je dál používat, aby se situace s ocizením souborů nemohla opakovat.

Insider Jason Schreier vypátral, že postižena tímto byla většina tvůrců hry. Tím pádem se ocitli na jakési neplánované dovolené, když se nemohli přihlásit k nástrojům a datům, které běžně potřebují ke své práci. Není tedy vyloučeno, že opravy a vylepšení naberou ještě další zpoždění.

Aby toho nebylo málo, útočníci, kteří se snažili na černém trhu prodat zdrojové kódy Cyberpunk 2077 či Zaklínače 3, i jiné interní dokumenty, navíc odcizili i čísla pasů a občanek vývojářů. Vedení studia proto všechny vyzvalo, aby si raději zmrazili své účty, změnili hesla a nahlásili krádež polským úřadům.

Watch on YouTube

Read this next