Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zlevnění Cyberpunk 2077 a potvrzení odkladu DLC

Nečekaně brzy.

Tato nabídka je zajímavá pro někoho, kdo dokázal schrastit některou z nextgen konzolí, než se vyprodaly. Nebo pro ty, kteří nehodlají hrát nyní, ale najdou si na to čas až třeba o letních prázdninách, až budou venku všechny opravy či slíbený nextgen patch.

Pouhý měsíc po vydání totiž došlo k zlevnění Cyberpunk 2077, což je rozhodně brzy a proti plánům, kdy se tvrdilo, že původní cenovka se udrží velmi dlouho (řadu let jako svého času u Zaklínače 3). Ale nastalá situace, která je všem dobře známa, zjevně vše změnila.

Hra ve verzích pro Xbox a PlayStation byla na Xzone zlevněna o 22 procent, tedy z originálních 1799 Kč na 1399 Kč.

Dle parametru v odkazu se jedná o akci přímo od distributora Comgad, takže lze čekat, že to bude stejné i na jiných obchodech. PC verze se sleva netýká, ta to nepotřebuje, její odbyt se kvůli kontroverzím nezastavil.

Připomínáme, že tyto PS4 a Xbox One verze rozjedou i PS5 a Xbox Series X či S, kde hra šlape mnohem lépe než na old-genu. A že pozdější nextgen patch v druhé půlce letošního roku bude pro všechny majitele zdarma.

CD Projekt Red také na homepage hry oficiálně potvrdil, co řekl jeho šéf v omluvném videu před týdnem.

Namísto textu "DLC zdarma začátkem 2021" tam je nyní už uvedeno "DLC zdarma za pár měsíců".

Někteří zahraniční komentátoři se pozastavují nad možná úmyslně neurčitou formulací, kdy tvrzení "za pár měsíců" může znamenat dnes třeba duben či květen, ale když si někdo na webu přečte ten samý text v březnu, význam výroku se změní a bude to například až léto atd.

Read this next