Šéf CD Projektu Red olajkoval kritiku Sony za odstranění Cyberpunk 2077

Jak to tedy bylo?

Dosud to bylo prezentováno tak, že k tomu pátečnímu odstranění Cyberpunk 2077 z PlayStation Store došlo po jednání mezi Sony a polským studiem.

Ale jak už naznačovaly různé úniky a zvěsti, patrně byla skutečnost někde trochu jinde. A nejspíš prostě majitel platformy PlayStation rozhodl o tomto zásadním kroku proti vůli výrobce hry, který kvůli tomu může čelit dalším potížím od akcionářů.

Vyplývá to z chování šéfa CD Projektu Red, kterým je Adam Badowski. Koncem minulého týdne zřejmě neudržel nervy na uzdě a na svém osobním účtu na Twitteru olajkoval několik příspěvků, které krok Sony kritizovaly.

1

Líbil se mu třeba něčí příspěvek, který označil zastavení prodeje hry na PS4 a PS5 za neuvěřitelné, protože hra funguje a je skvělá. Dotyčný se ptal, proč Sony nepočká na patche.

Dále se Badowskimu zamlouval tweet, kde se někdo ptal, proč Sony nepostupovala stejně v případě ne úplně hladkého startu Marvel's Avengers v září, který prý byl horší než Cyberpunk 2077. Jeho pochvalu zasloužila i slova, že odstranění hry z obchodu je reakcí na pár naštvaných příspěvků o politice pro vracení peněz.

A konečně poslední příspěvek, který sklidil kladnou reakci od šéfa CD Projektu Red, vyzval ostatní, ať nežádají o vrácení peněz, protože tvůrci určitě chyby opraví, stačí se prý podívat na to, jak nyní vypadá Zaklínač.

2

Nyní Badowski už tyto lajky raději dal pryč, aby nevyvolával vášně, ale média si toho všimla a zdokumentovala to na screenshotu.

Zajímavý názor přinesl zakladatel vydavatele No More Robots, podle nějž asi Sony musela reagovat na to, že polské studio dříve veřejně nabádalo hráče k tomu, aby se obrátili na Sony s žádostí o vrácení peněz. To je prý výslovně proti její politice a nesmí to nikdo dělat, prý ji to velmi naštvalo. Z toho důvodu prý nebyly dány z PS Store pryč ani hry, které byly více zabugované než Cyberpunk 2077.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna