RECENZE Colorado do American Truck Simulator

Jedno z nejhezčích DLC do domácích kamionů.

Po letním rozšíření American Truck Simulatoru v podobě státu Idaho přichází na řadu posun na herní mapě o něco více na jih a východ, do státu Colorado. I přes odlišnou geografickou polohu je největší devizou Colorada jednoznačně proměnlivé prostředí. Zatímco východ mapy je poměrně vysušený a široko daleko vidíte při jízdě jen holé planiny, západní část mapy je plná horských cest a zalesněných úseků.

Vzhledem k obdélníkovému tvaru mapy celého Colorada se tentokrát vývojáři vyhnuli slepým místům nebo nelogickým zajížďkám, kvůli chybějícím propojovacím silnicím. Colorado si tak můžete bez obav objet kolem dokola. Bonusem je i jízda v noci, kterou obvykle nemám moc rád, ale ve zdejších městech je vyloženě potěšení koukat na spousty barevných neonů v ulicích. Pokud tedy člověk popojíždí od jednoho semaforu k druhému a trčí na červených, je rozhodně se čím kochat.

Colorado jinak nabízí celkem třináct měst s rozličným průmyslem a podniky, které potřebují přivézt nebo odvést potřebný náklad. Nechybí ani specialitky v podobě nadměrných nákladů, převozu těžkých stavebních strojů nebo částí větrných elektráren. Podobně jako v DLC Idaho i tentokrát běží od vydání speciální herní akce zvané Cruising Colorado. V ní máte jako hráči za úkol převézt zakázky mezi všemi třinácti novými městy. Ovšem má to háček. Minimální vzdálenost jedné jízdy musí být sto mil a body dostáváte jen v případě, že využijete buď externí zakázky, nebo externí náklady.

Postup události lze sledovat skrze log na vašem profilu World of Trucks, ale i tak se ke konci neubráníte zmatku v tom, která města je ještě potřeba navštívit, aby byl úkol kompletní. Já jsem si nakonec města vypsal bokem na papír a odškrtával ručně. Neškodilo by podobnou věc v elektronické podobě implementovat přímo do ATS. Ale jinak je to super nápad, který motivuje hráče, aby cíleně projel všechna nová města a na konci byl za své úsilí odměněn pár drobnostmi do hry (třeba nový nátěr nebo ozdoba do kabiny).

Z novinek Colorada se sluší zmínit nové obchody na mapách a také si lze všimnout nových animací lidí a to nejen v podnicích, kde nakládáte zboží, ale třeba i ve městech. Třeba při stání na červenou vedle mě po trávníku chodil chlápek se sekačkou na trávu. Jsou to sice drobnosti, ale vše to pomáhá dojmu mnohem živějšího herního prostředí. Dále přibyly nové vyhlídkové lokace, které vám umožňují udělat si malou zastávku a pokochat se průletovou animací nad daným místem. Typicky se jedná o různé kaňony nebo lokace u Denverského letiště. Smůla je, pokud se k takovému místu dostanete v noci, to obvykle moc dobrá podívaná není.

Dříve jsem si pravidelně stěžoval na nízký počet značek kamionů, které jsme jako hráči mohli v ATS řídit. Sice to nějakou dobu trvalo, ale prakticky souběžně s vydáním rozšíření Colorado, zařadili vývojáři do hry i novou ikonickou značku, kterou je Freightliner. Konkrétně se jedná o moderní model kamionu Cascadia. Celkově se tedy nyní v ATS nachází tyto značky: Kenworth, Peterbilt, Volvo, Mac, International Trucks - Lonestar, Western Star a Freightliner - Cascadia. To máme sedm automobilek, což už je slušný počet oproti dvěma při vydání ATS.

S kamiony se pojí ještě jedno (placené) rozšíření, které obsahuje předměty do interiéru kabiny. Skrze Steam Workshop už sice bylo možné si tam pár věcí dodat i dříve, nyní ale máte k dispozici i oficiální DLC, které tuto nabídku ještě více rozšiřuje. Mě osobně se tyhle detaily hodně líbí. Kabina díky předmětům každodenní potřeby získává mnohem přívětivější vzhled a nepůsobí tolik sterilně jako v holém základu.

DLC Colorado hodnotím jako jedno z nejlepších a nejpovedenějších rozšíření vůbec. Nad jeho koupí prosím ani chvilku nepřemýšlejte a berte všema deseti ;)

999

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex Super Gamer 2020.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna