DOJMY ze Spintires: Off-road Truck Simulator

Plus exkluzivní obrázky z bety češtiny.

Už za necelé dva týdny vychází zajímavá hra, která potěší zejména fanoušky offroadového ježdění. Řeč je o právě dokončovaném titulu Spintires (novinka), který jsme měli možnost si osahat v české betaverzi díky domácímu vydavateli Comgad.

Spintires jsou vlastně offroadovým otevřeným světem, což je docela unikát. Hra je založena na naprosto svobodném ježdění s všemožnými nákladními i osobním auty skrze brutální ruskou krajinu pokrytou lesy, řekami a totálně rozsekanými polními cestami, kde se bez uzávěrky diferenciálu, pohonu na 4 a více kol a nezbytného navijáku absolutně nelze obejít.

Spintires staví na nutnosti prozkoumávat herní svět i mimo žalostné komunikace. Pokud chce člověk odkrýt všechny části mapy, musí se vydat do hlouby divokého terénu a doslova se proplétat mezi stromy a to v podmínkách neustálého střídání dne a noci.

Krom průzkumu světa je hlavním cílem doručovat náklady z místa A do místa B a to za neustálého hlídání a doplňování ubývajících pohonných hmot (ruské bestie jsou velmi žíznivé) a řešení nezbytných oprav v polním prostředí pomocí opravárenských vozidel.

Ač na první pohled vypadají Spintires jako prázdná skořápka bez výraznější náplně, fandové tohoto žánru už asi chápou, že opak je pravdou. Podstata hry spočívá ve výzvě, kterou musí každý řidič podstoupit a dokázat, že vymyslí jak se dostat s nákladem do svého cíle. Zní to sice jednoduše, ale velmi rychle pochopíte, že tady se nic neodpouští a neřešitelné situace jsou tu na denním pořádku.

Spintires: Off-road Truck Simulator pro PC vydá Comgad v češtině 13. června za 499 Kč.

rezervovat na Xzone.

Uvidíme, co vše nakonec přinese finální verze, ale já sám jsem zatím z hraní velmi potěšen. Ještě žádná čistě offroadová hra nenabídla tolik volnosti a vychytané detaily, jako je třeba ovládání hydraulického drapáku na korbě náklaďáku nebo možnost používat manuální řadicí páku, kde je opravdu zapotřebí mrskat rychlosti dle grafického řadícího schématu.

Obrázky výše jsme vytípali z hratelného preview české verze hry. Nezobrazují finální podobu hry ani české lokalizace. Recenzi prodejní verze přineseme koncem června.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (15)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna