Skip to main content

Forza Horizon 5 má v úvodní den 4 miliony hráčů, Microsoft kvůli ní shodil auto z vrtulníku

Rekord a kaskadérský kousek.

Vzhledem k tomu, že to je nejvíce vyhlížená xboxová exkluzivita roku, pokračování oblíbené série, navíc jedna z největších her podzimu, která debutuje hned i na službě Xbox Game Pass s desítkami milionů uživatelů, to rozhodně není nějaký šok. Spíš se s tím tak nějak počítalo a finální číslo bude nejspíš ještě mnohonásobně větší, až se ke svým kopiím či herním strojům dostanou další lidé.

Hráči Forza Horizon 5 si všimli, že je hra v zabudovaném žebříčku informuje o celkovém počtu hráčů. V noci z úterý na středu to byly přes 4 miliony lidí. Oficiálním dnem vydání byl přitom 9. listopad, čili jde o údaj za pouhý den premiéry.

Pro srovnání, minulý díl Forza Horizon 4 z prostředí Velké Británie, který vyšel ve 2018, kdy ještě tolik nefrčela předplacená služba Microsoftu, potřeboval na nasbírání 2 milionů hráčů jeden týden.

Za účelem propagace hry uspořádala australsko-novozélandská pobočka výrobce speciální akci. Aby napodobila dění ve hře, tak přesně jako v ní nechala shodit skutečné auto z vrtulníku vysoko v oblacích.

Auto následoval účinkující kaskadér Ossie Khan, který měl helmu Forza Horizon 5, po přistání s padákem do Polarisu nastoupil a proháněl se krajinou, aby dokázal, že přistání přežilo:

Watch on YouTube

Read this next