Skip to main content

Krabicovka Star Wars Jedi: Survivor bude vyžadovat download

Fotka balení pro konzole.

Na jednu stranu to může fungovat jako taková ochrana proti předčasnému zahájení prodeje. Současně to ovšem dělá vrásky na čele těm, kteří se bojí vypnutí serverů v budoucnosti a bojují za zachování starších her, protože pak by se fyzická verze lehce stala nefunkční.

Nemluvě o tom, že download na PC, PS5 a Xbox Series X činí obřích 150 GB, což není úplně kompatibilní s hráči na horším internetovém připojení. Avšak verze pro Xbox Series S má pouze 44 GB, zřejmě kvůli texturám a dalším grafickým podkladům v horší kvalitě..?

Rozrušení na toto téma vyvolala fotka krabicovky Star Wars Jedi: Survivor na Redditu, kterou pořídili protinožci z novozélandského Mighty Ape.

Na obalu se jasně píše, že je vyžadováno stažení dalších dat, aby hra správně fungovala. Podobná ikona tam bývá uváděna v případech, je-li hra po určitém bodu nehratelná, nemá-li připojení pro download zbytku souborů.

Kolik gigabajtů bude nutné stáhnout, to zatím EA ani Respawn nekomentovali, dozvíme se to nejpozději koncem tohoto týdne, kdy hra oficiálně vyjde. V úvahu přichází i scénář, že v jiných regionech může být situace odlišná, když by byly zahrnuty dva Blu-Ray disky a nikoli pouze jeden.

Embargo na recenze Survivor budou dle Metacritic uvolněny v polovině týdne.

Celé to evokuje stav s Call of Duty: Modern Warfare 2, kdy na fyzickém disku bylo pouze 72 MB a musela se prakticky celá hra sosnout z internetu.

Read this next