Skip to main content

Nové GeForce Game Ready ovladače zvyšují počet her a aplikací s podporou NVIDIA DLSS na 290

+ optimalizace pro Star Wars Jedi Survivor.

Společnost NVIDIA dnes vydala nové GeForce Game Ready ovladače. Přinášejí mimo jiné podporu DLSS 2 do 3 nových titulů: Bleak Faith: Forsaken, Romancelvania a Sherlock Holmes The Awakened. Počet her a aplikací, v nichž je možné využít NVIDIA DLSS pro zvýšení výkonu, je nyní již 290.

Minulý týden přišel na trh model GeForce RTX 4070 označený na populárním serveru endgadget.com jako "král GPU střední třídy." Stejně jako u předchozích uvedených GeForce RTX řady 40 i v tomto případě je NVIDIA DLSS podporováno ve své 3. generaci schopné pomocí funkce "Frame Generation" dopočítávat celé snímky. Díky tomu je možné znásobit počty FPS i v tak náročných scénářích, jako je technologické preview Ray Tracing: Overdrive pro Cyberpunk 2077.

Příklady nárůstu výkonu GeForce RTX 4070 oproti předchozím generacím GPU v rozlišení 1440p přináší tabulka. Ve hrách je zapnutý ray tracing i DLSS 2, případně 3, podle toho, které technologie jednotlivé hry a grafické karty podporují.

Nové ovladače také přinesou optimalizaci výkonu v den vydání pro očekávané tituly STAR WARS Jedi: SurvivorTM a Dead Island 2. A přibývá s nimi i podpora 5 nových G-SYNC Compatible monitorů, jejichž seznam naleznete níže:

  • AOC Q27G3Z
  • AOC U32G3X
  • Dell G2524H
  • Dell G2724D
  • Dell AW2724DM

O Game Ready ovladačích: Jsou vyladěny ve spolupráci s vývojáři a důkladně testovány na tisících hardwarových konfiguracích stolních PC a notebooků s několika generacemi GPU. Děje se tak pro dosažení maximálního výkonu a spolehlivosti v oblíbených hrách. Každý ovladač má certifikaci WHQL společnosti Microsoft potvrzující maximální spolehlivost. Více o aktuální verzi driverů zde.

Read this next