Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nejprodávanější hrou za 2022 v JRC je FIFA 23, prodejům pomohlo fotbalové mistrovství

Ve výročním žebříčku se vyskytl i Polda 7.

Už je to jasné. Nejprodávanější hrou roku 2022 v Česku podle JRC je FIFA 23 od EA, která o prvenství bojovala s listopadovou novinkou God of War Ragnarök. „Důvodů úspěchu nejnovějšího ročníku FIFA může být jak Mistrovství Světa, které nedávno skončilo, tak i to, že jde o poslední fotbal od EA, který nese název mezinárodní federace fotbalových asociací,“ popisuje marketingový specialista JRC Petr Kratochvíl.

Druhé místo si vybojoval nový díl God of War. „Tak dobře se titul umístil i přesto, že vyšel teprve začátkem listopadu. Stal se u nás dokonce nejprodávanější hrou v den uvedení na trh. Za pouhé dva měsíce stačilo pokračování severské ságy dosáhnout na moc hezký výsledek a těžko říct, zda by se nepral o první místo společně s FIFA 23, kdyby byl vyšel o něco dřív,“ dokresluje Petr Kratochvíl.

Celkově třetí pak skončil loňský díl FIFA, který hezká čísla prodejů nasbíral během prvních 9 měsíců roku, tedy ještě před vydáním FIFA 23. Čtvrtou příčku získává další dlouho očekávaná novinka, Horizon Forbidden West. „Ačkoliv měl titul vlažnější start, respektive byl lehce za naším očekáváním, tak se přes rok dokázal dostat na moc hezká čísla,“ uvádí Petr Kratochvíl.

V celkovém TOP10 žebříčku nesmí chybět stálice jako Grand Theft Auto nebo Minecraft, uzavírá ho pak další letošní novinka a vítěz The Game Awards: Elden Ring.

Mezi celkovou TOP10 nejprodávanějších her roku 2022 se umístilo celkem 5 letošních novinek. Pro lepší obrázek toho, jaké tituly letos táhly v prodejích, zveřejňujeme i žebříček nejúspěšnějších novinek. Jedenácté místo přidáváme trochu nezvykle – obsadilo ho totiž pokračování kultovní české série Polda s detektivem Pankrácem, kterého dabuje Luděk Sobota. „Máme radost, že se Poldovi v tak silné konkurenci dařilo. A to i v kontextu toho, že se autoři sedmého dílu Poldy od samotného začátku potýkali s pirátstvím,“ dodává Petr Kratochvíl.

A jak vypadal letošní rok u konzolí? Dle očekávání je na první pozici PlayStation 5. Prodeje však byly více než kdy jindy ovlivněny dostupností jednotlivých konzolí. „Ke konci roku se výrazně zlepšila dostupnost PlayStation 5, který jsme začali naskladňovat už i na prodejny,“ říká Petr Kratochvíl. Celkově druhé skončilo Nintendo, třetí pak jsou konzole od Microsoftu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

FIFA 23

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments