Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nová funkce RTX VSR vylepší kvalitu videa v prohlížeči a benchmarky Atomic Heart s DLSS3

Aktualizované GeForce Game Ready ovladače.

RTX Video Super Resolution (VSR) je nový upscaler pro zpracování obrazu využívající AI. Majitelům GeForce umožňuje sledovat video upscalované pro 1440p nebo 4K monitory. GPU GeForce RTX řady 30 a 40 pomocí této funkce dokáží zvýšit tak kvalitu videa v prohlížečích Google Chrome nebo Microsoft Edge.

Díky kombinaci možností poskytovaných jádry NVIDIA Tensor Cores a nejmodernějších technik zapojujících AI do zpracování obrazu dokáže RTX VSR inteligentně doostřit obraz, zvýraznit detaily i hrany a zároveň odstranit rušivé kompresní artefakty. RTX VSR bude fungovat na většině videí přehrávaných v prohlížeči, ať už se jedná o oblíbené streamy na Twitchi či YouTube nebo obsah ze streamovacích aplikací, jako jsou např. Netflix, Disney+ a Hulu.

Pro aktivaci funkce je třeba mít nejnovější GeForce Game Ready ovladače, nebo počkat na NVIDIA Studio ovladače, které vycházejí v březnu. Podporu RTX VSR nedávno získaly prohlížeče Chrome od verze 110.0.5481.105 a Edge od verze 110.0.1587.56. Vlastní funkci je třeba zapnout prostřednictvím Ovládacího panelu NVIDIA v záložce "Upravit nastavení obrazu videa". Zaškrtněte políčko "Velmi vysoké rozlišení" v sekci "Vylepšení videa RTX" a vyberte kvalitu odstupňovanou podle úrovně dopadu na výkon GPU od jedné do čtyř. Více informací zde.

Když byla hra Atomic Heart 21. února uvedena na trh, měli hráči s GPU GeForce RTX k dispozici prvotřídní výkon díky podpoře NVIDIA DLSS 3, NVIDIA DLSS 2 a NVIDIA Reflex.

Se zapnutým DLSS 3 se výkon ve 4K s GeForce RTX 4090 zvýšil až o 90 % na 184 FPS. Majitelé GeForce RTX 4080 mohou zaznamenat nárůst i o 80 %, tedy na 146 FPS. GeForce RTX 4070 Ti pak díky DLSS 3 nabídne navýšení výkonu až o 62 % na 160 FPS ve 1440p při maximálním nastavení. Nárůst FPS je s touto technologií možný i v situacích, kdy by jej jinak limitoval procesor.

THE FINALS od Embark Studios je připravovaná free-to-play střílečka zasazená do arén s možností destrukce prostředí, díky čemuž je každý zápas jedinečný. Hra přinese řadu technologií NVIDIA, včetně:

  • NVIDIA Reflex, který se aktivuje jediným kliknutím v nabídce možností a snižuje latenci systému až o 55 %. Hra díky tomu reaguje rychleji na ovládání, což napomáhá ke svižnější akci. V kompetitivních titulech, mezi něž se THE FINALS řadí, poskytuje Reflex hráčům značnou konkurenční výhodu.
  • NVIDIA DLSS - Hráči s GeForce RTX mohou maximalizovat výkon zapnutím technologie NVIDIA DLSS poháněné AI.
  • NVIDIA RTXGI využívá hardwarově akcelerovaný ray tracing k vytvoření bohatšího a realističtějšího globálního osvětlení v reálném čase. Hráči mohou zapnout dynamický režim RTXGI a vychutnat si realistické odrazy světla v okolním prostředí, reakce světelných prvků na destrukci nebo interaktivní volumetrickou mlhu a kouř.
  • Nová dvoutýdenní uzavřená beta verze začíná 7. března. Hráčům umožní vyzkoušet si hru THE FINALS ještě před jejím plánovaným vydáním na konci tohoto roku.

Další novinky v Game Ready ovladačích zahrnují přidání optimálního nastavení, které v GeForce Experience již podporuje přes 1000 titulů, pro 7 nových her: Atomic Heart, Company of Heroes 3, Hogwarts Legacy, PERISH, Sons of the Forest, The Settlers: New Allies a Warlander.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Atomic Heart

PS4, Xbox One, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments