Skip to main content

Video-srovnání Atomic Heart, z nějž last-minute vypadl raytracing

+ retro startovní trailer.

Toto někteří nemusejí považovat za úplně fér jednání ruského studia.

Navzdory slibům a prezentaci této funkce v pouze měsíc starém technologickém demu od Nvidia, včera vydaná finální hra nakonec raytracing překvapivě neobsahuje.

Mundfish se ani nijak neobtěžovali to oficiálně oznámit, aby hráče Atomic Heart varovali, prostě to v nastavení grafiky na PC úplně chybí.

PC Gamer však od nich aspoň sehnal vyjádření: "Raytracing není k dispozici v době vydání, ale uspokojíme potřeby hráčů v pozdějším období. Čili budeme se zabývat implementací raytracingu časem" (některé zdroje tvrdí, že to je jen otázka pár dnů).

Zde je retro startovní trailer:

Z videosrovnání PC, PS5 a Xbox Series verzí jinak vyplynulo, že na počítačích je větší dohlednost do dálky, lepší kvalita textur, stínů, anisotropické filtrování, postprocesingové efekty a větší hustota vegetace.

ElAnalistaDeBits považují verzi pro Xbox Series S za špatně optimalizovanou, protože ve venkovních prostorech není schopna udržet 60fps. Propady na 30fps jsou i během filmečků.

Nejrychlejší načítání je na PC, následované PS5. Na konzolích používá hra dynamické rozlišení mezi 1620p až 1800p v exteriérech a až 2160p v interiérech.

Vtipnou chybou je špatná orientace pouličních světel. Všechny verze trpí zadrháváním animací nepřátel.

Read this next