Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Obdivujte všech jedenáct prostředí z Forza Horizon 5

Výčet + obrázky a videa.

Microsoft se pomalu, ale přeci stává lídrem na poli tvorby rozlehlých otevřených světů. Ať už jsou to ty viděné ze vzduchu jako ve Flight Simulator, tak ty sledované ze země v závodech.

Listopadová Forza Horizon 5 pro Xbox a PC nabídne celkem 11 typů prostředí. Zdejší Mexiko bude prostě úžasnou podívanou, ujišťuje představení biomů na Xbox.com.

Zajezdíte si v kaňonu, na tropickém pobřeží, na farmě, po suchých kopcích, džunglí, živoucí pouští, skalnatém pobřeží, písečné poušti, bažinách, městě Guanajuato i na sopce.

Každé prostředí má mít unikátní zvuky, takže například v kaňonem bude více znít ozvěna.

Na bílých plážích a blankytně modré hladině to bude jako v ráji, dokud nepřijde deštivá sezóna a pak si musíte dát pozor na letící palmy.

Farmářská oblast bude naplněna stromy s ovocem, širokými mělkými řekami a hustou vegetací.

Na kopcích je zvláštní, že běžně to je jezero, ale v suchém období vyschne a otevře se vám řada zkratek.

V džungli možná dokážete najít nějaké skryté chrámy či vodopády.

Poušť bude v sérii novinkou tím, že tam je spousta kaktusů a vyloženě to tam žije, ať už jde o rostliny nebo divokou zvěř.

Skalnaté pobřeží si užijete v tom, že tam lze projet golfové hřiště a také tam jsou úchvatné západy slunce, když nezaclání žádné stromy.

Bažiny se možná nezdají jako vhodné prostředí pro závodění a trasa bude záležet na tom, jestli se vaše auto zvládne dostat přes kořeny mangrovníků.

Sopka ve vysoké nadmořské výšce je zase unikátní v tom, že tam můžete narazit na sníh. Nové screenshoty:

Read this next