Skip to main content

Oficiálně oznámen Star Wars Jedi: Survivor

+ teaser trailer, první informace.

Když nebude Starfield, tak ho více než vynahradí jiná sci-fi záležitost, co dorazí dříve. A EA budou mít velmi silný začátek roku i díky Dead Space remake.

V noci na sobotu na Star Wars Celebration oficiálně ohlásili hru Star Wars: Survivor, aneb redaktor Jeff Grubb se předtím s tím názvem nepletl.

Datem vydání je zatím neurčitě rok 2023, ale mělo by to být tak v březnu. Platformami skutečně jen PC, PS5 a Xbox Series X/S, nikoli staré konzole, které by vývoj brzdily.

Teaser trailer:

Hra bude zasazena pět let po událostech ze Star Wars Jedi: Fallen Order a opět to samozřejmě bude third-person akce, kde je stále hrdinou Cal Kestis a jeho androidí parťák BD-1.

Příběh bude o tom, že ho coby posledního žijícího Jediho stále nahání Impérium, takže musí udělat cokoli, aby přežil.

EA tvrdí, že pokračování "rozšíří dynamický boj z této série novými a inovativními cestami" a že se hrdina naučí nové schopnosti i rozvine své spojení se Sílou.

Tvůrčí tým z Respawnu prý měl vizi, jak dobrodružství posunout dál, už před dokončením mimořádně úspěšného prvního dílu. Ve spolupráci s Lucasfilm Games vsadí na pokročilou technologii. I na filmové vyprávění, aby to bylo o dospělejším Calovi a přežití v temných časech. Více se o hře dozvíme později v tomto roce.

A jak bude hra těžit z toho, že je pouze pro současnou generaci konzolí a PC? Autor Stig Asmussen říká, že při nasvícení a raytracingu v reálném čase. To prý je tak propracované, jako to ještě v žádné hře od tohoto studia dříve nebylo.

Read this next