Skip to main content

Do War Thunder přichází peklo

Napalm, izraelské vrtulníky a další v aktualizaci Danger Zone.

Společnost Gaijin Entertainment oznamuje, že aktualizace Danger Zone pro online vojenskou akční hru War Thunder je venku. Ačkoli je americká stíhačka F-14 Tomcat pravděpodobně hlavní hvězdou, tato obsahově bohatá aktualizace přináší desítky dalších nových legendárních vozidel a nových funkcí. Na hráče War Thunderu čekají izraelské a čínské vrtulníky, nejnovější čínský tank, improvizované italské samohybné dělo, nejmodernější německá bitevní loď 1. světové války a další typy nové vojenské techniky. V bitvách War Thunderu lze nyní použít také napalm, který doslova zaplaví džungli, ulice měst nebo paluby lodí tekutým ohněm.

Novým typem zbraně ve hře jsou letecké kontejnery s napalmem. Jedná se o zápalnou směs, která hoří silně a dlouho a navíc ulpívá na povrchu, včetně mokrého. Ačkoli je napalm spojován především s válkou ve Vietnamu, poprvé byl použit již v roce 1944 při osvobozování Francie. Napalm mohl být docela užitečný i v bitvách War Thunderu - hráči mohou například pokrýt přístup k bodu ohnivým valem nebo vypálit les, aby zabránili přepadení. Umělé požáry jsou obzvláště účinné proti lehce obrněným a otevřeným vozidlům.

Nový čínský tank ZTZ99A je dalším vývojem bitevního tanku ZTZ99, ale vzhledem k téměř kompletnímu přepracování konstrukce je to těžké poznat. Stačí se podívat na novou šípovitou věž, vybavenou nejmodernějším dynamickým kompozitním pancířem, schopným odolat i tandemovým kumulativním střelám. Zároveň je ZTZ99A nejen lépe chráněn, ale také pohyblivější než jeho předchůdce a na asfaltové silnici může dosáhnout maximální rychlosti 75 km/h.

Aktualizace přidává do hry tech. strom izraelských vrtulníků. Zatímco některá vozidla jsou izraelskými variantami strojů, které hráči již znají, jako jsou stroje Cobra a Apache, objevují se i zcela nová, například lehký bitevní vrtulník Hughes MD500 TOW. Jedná se o malý a velmi obratný vrtulník, který je schopen nést protitankové střely TOW a TOW-2, stejně jako neřízené rakety Hydra-70. Ve War Thunderu debutuje také první stroj z budoucího čínského tech. stromu vrtulníků. Jde o Z-19E, moderní a lokálně vyvinutý bitevní vrtulník, který svůj první let uskutečnil v roce 2017.

Německá bitevní loď SMS Bayern vstoupila do služby v červenci 1916 a prošvihla epickou bitvu u Jutska, ale zúčastnila se posledních velkých operací 1. světové války. Jejích osm 380mm děl a zesílené pancéřování více než vynahrazují její pomalost a dělají z ní jednu z nejsilnějších lodí oceánské flotily War Thunderu.

A konečně, fanoušci exotické bojové techniky by měli věnovat pozornost vozidlu 100/17 su Lancia 3Ro, 10cm houfnici Škoda vz.1914 namontované v poli na podvozek armádního nákladního automobilu pro zvýšení mobility. Toto improvizované italské samohybné dělo přinesli do hry hráči War Thunderu Nicola "Kolin0" Faggiani a Riccardo "BlueBeta" Lo Verso v rámci programu sdílení příjmů a nyní je jejich dílo oficiálně součástí hry.

Read this next