Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Noví šampioni střeží oblohu ve War Thunder

Aktualizace přináší stíhačky, protiletadlové systémy a letecké efekty.

Společnost Gaijin Entertainment oznamuje vydání obsahové aktualizace "Sky Guardians" pro vojenskou online akční hru War Thunder. Přináší desítky nových vojenských strojů, včetně Jak-141 - experimentálního sovětského VTOL stíhače, československého kolového protiletadlového děla M53/59 "Ještěrka" a moderního britského tanku Challenger 2E. Aktualizace také představuje první francouzská válečná plavidla, mechaniku katapultáže, nové grafické efekty pro letadla a další.

Jak-141 byl vyvinut jako hlavní letoun pro projektované a stavěné sovětské letadlové lodě a stanovil 12 světových rekordů ve vztlaku a nosnosti. Program byl ukončen v roce 1992 v důsledku nehody jednoho z letových prototypů a rozpadu Sovětského svazu. Tento letoun, který disponuje vynikající stoupavostí, velmi rychle překoná rychlost zvuku a ve velké výšce je schopen při minimálním užitečném zatížení zrychlit na více než 1 800 km/h. Dobrý radar, systém radarové výstrahy a účinná raketová výzbroj umožňují Jaku-141 dokonale fungovat jako stíhačka. Pozemní cíle lze v případě potřeby ostřelovat zápalnými a tříštivo-trhavými pumami do hmotnosti 500 kg, kanóny a neřízenými raketami.

Aktualizace také vylepšuje některé fyzikální aspekty letu. Například efekt kondenzačního kuželu, který lze pozorovat při transsonické rychlosti letounu v důsledku lokálního tlakového gradientu, nyní vypadá realističtěji. Mezi další vylepšení patří nový efekt proudnic, který zanechávají běžící motory letadla, a efekt separace proudění na špičkách křídel.

Aktualizace "Sky Guardians" také přinesla mechaniku katapultovacích sedadel pro modernější letadla. Názorně ukazuje, jak se pyropatronami odtrhne překryt kokpitu, efekt katapultování pilotní sedačky z kokpitu, po kterém se sedačka od pilota odpojí a nakonec se rozvine záchranný padák.

K dispozici jsou i první dvě lodě francouzského námořnictva, lehký křižník Duguay-Trouin a torpédoborec Aigle. Uzavřené testování celého tech. stromu francouzského námořnictva proběhne v jedné z nadcházejících aktualizací a majitelé jedné z těchto lodí k němu budou mít přístup jako první.

Read this next