If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ve War Thunder začíná Letní výprava

Hráči bojují o získání nových vzácných modelů bojové techniky.

Společnost Gaijin Entertainment oznamuje, že ve War Thunderu, online vojenské akční hře s více než 2000 pozemní, námořní a leteckou bojovou technikou 20. a 21. století, začala akce "Summer Quest". Hráči budou bojovat o získání čtyř nových exemplářů vojenské techniky: maďarského samohybného děla Zrínyi I, americké palubní stíhačky F4D-1 Skyray, německého tanku Leopard 2AV a japonské bitevní lodi Haruna. Dalšími cenami jsou nové kamufláže a také profilové obrázky, emblémy a dekorace pro námořní a pozemní bojovou techniku s letní tématikou. Akce potrvá do 29. srpna.

Každý model v rámci Letní výpravy je zcela jedinečný a bude skvělým doplňkem sbírky oddaných fanoušků vojenské historie.

Samohybné dělo Zrínyi I je vozidlo z období druhé světové války, kompletně navržené a vyrobené v Maďarsku a pojmenované po maďarském národním hrdinovi ze 16. století Mikloši Zrínyim. Je postaveno na podvozku středního tanku Turán (rovněž maďarského) a je vybaveno protitankovým kanónem ráže 75 mm. Během některých polních testů byl Zrínyi I vybaven vnějšími raketnicemi a právě tato verze tohoto samohybného děla se dostala do War Thunderu. Leopard 2AV je prototyp tanku předložený ke zkouškám americké armády, kde soupeřil s modely XM-1. Tank je přechodnou verzí od Leopardu 1 k sériovému Leopardu 2: vozidlo má 105mm kanon L7A3 známý z první série, zatímco FCS, pohonná jednotka a uspořádání pancíře jsou bližší raným Leopardům druhé série.

F4D-1 Skyray je vůbec prvním palubním nadzvukovým stíhacím letounem, který vstoupil do služby v roce 1956. Letoun se může pochlubit vynikající stoupavostí a na úrovni moře je schopen akcelerovat na téměř nadzvukovou rychlost. F4D-1 Skyray je vyzbrojen čtyřmi 20mm kanony Browning-Colt Mk12 a na závěsníky lze umístit podvěsy s neřízenými raketami FFAR a řízenými střelami AIM-9B Sidewinder.

IJN Haruna byla postavena jako křižník třídy Kongo a spuštěna na vodu již v roce 1915, ale nezúčastnila se první světové války. Později byla přestavěna na rychlou bitevní loď a jako taková prošla celou druhou světovou válkou a zúčastnila se mnoha bitev, včetně bitvy ve Filipínském moři, námořní bitvy u Guadalcanalu a bitvy v zálivu Leyte. Bitevní loď byla ztracena až v červenci 1945, kdy na ni v přístavu Kure u japonské pevniny zaútočila americká letadla. Hlavní výzbroj Haruny tvoří osm děl ráže 356 mm ve čtyřech věžích, děla ráže 152 mm a 127 mm usnadňují zásah proti cílům a 118 protiletadlových děl zahání hustou palbou nepřátelská letadla.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

War Thunder

PS4, Xbox One, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments