Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

War Thunder Edge bude odbočkou vojenské F2P akce pro mobily

Oznámení a detaily.

Společnost Gaijin Entertainment s potěšením oznamuje, že War Thunder Edge, nová vojenská akční online hra pro mobilní zařízení, je ve vývoji a v nadcházejících měsících vstoupí do uzavřeného beta testování. Hra je spin-offem oceňovaného mezinárodního hitu War Thunder pro PC a konzole a přináší samotnou podstatu autentického zážitku z hraní War Thunderu milovníkům mobilních her.

Ve hře War Thunder Edge budou hráči ovládat vybrané legendární tanky, válečné lodě a letadla a bojovat v intenzivních kombinovaných bitvách. Hráč může například nasadit letadlo a potopit nepřátelskou bitevní loď v námořní bitvě nebo krýt spojence před útokem ze vzduchu. Hra bude obsahovat realistické letové modely i modely poškození a historicky přesné stroje, jak se od War Thunderu očekává, zatímco systém postupu bude přizpůsoben mobilnímu prostředí a umožní hráčům získat přístup k nové bojové technice všech národů rychlým a jednoduchým způsobem.

"Hráči nás žádali, abychom War Thunder přenesli na mobilní zařízení již mnoho let," vzpomíná Anton Yudintsev, spoluzakladatel společnosti Gaijin Entertainment, "Nejprve jsme se museli ujistit, že je pro hráče k dispozici dostatečně výkonný hardware a že je mobilní herní publikum připraveno na hardcore hry, jako je War Thunder. Nyní si myslíme, že nastal ten správný čas."

War Thunder Edge vyvíjí nový interní tým společnosti Gaijin Entertainment pod dohledem vývojářů původní hry War Thunder. Hra využívá interní multiplatformní engine Dagor (ten, který pohání War Thunder, Enlisted a další hry Gaijinu), který zaručuje špičkovou grafiku a podporu nejnovějších technologií na všech zařízeních. War Thunder Edge bude například od prvního dne uzavřené betaverze podporovat nově oznámený hardwarově akcelerovaný raytracing v reálném čase od společnosti Qualcomm Technologies na mobilních zařízeních s procesory Snapdragon. Společnost Gaijin úzce spolupracovala se společností Qualcomm, aby umožnila využití této špičkové technologie Snapdragonu, která zvýší celkovou vizuální kvalitu a lépe vtáhne do hry díky přidání hladkých stínů s realistickými polostíny, průsvitností, vlastním stínováním a dalšími efekty.

War Thunder Edge se zaměřuje na legendární techniku, která je dobře známá z historických knih a poskytuje osobitý herní zážitek, od tanku Tiger po bitevník Il-2 Šturmovik a bitevní loď Jamato. Uzavřená betaverze bude obsahovat desítky strojů z druhé světové války USA, Německa, Japonska, Velké Británie a SSSR a budoucí aktualizace je rozšíří a představí novější stroje až po moderní vojenskou techniku. Hráči si budou moci odemknout nejrůznější lehké a těžké tanky, samohybná děla, systémy protivzdušné obrany, stíhačky a bombardéry, torpédoborce, křižníky a bitevní lodě. Vývojáři se také těší na implementaci hratelných ponorek a letadlových lodí a hodně experimentují, aby vytvořili novou, uvěřitelnou a zábavnou vojenskou akční simulaci nejen na mobilních zařízeních.

"V podstatě jsme se snažili zjistit, jakou výhodu má War Thunder oproti ostatním hrám na trhu, a zaměřili jsme se na to, abychom ji přenesli na mobilní zařízení," vysvětluje Sergej Kolganov, ředitel vývoje War Thunder Edge.

Read this next