If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Legenda amerického palubního letectva se v červnu objeví ve War Thunder

Stíhačka a křižník.

Společnost Gaijin Entertainment oznamuje, že online vojenská akční hra War Thunder dostane v polovině června velkou aktualizaci obsahu Danger Zone. Vůbec poprvé se hráči budou moci vznést do oblak v dlouho očekávaném letounu F-14 Tomcat, legendární americké stíhačce čtvrté generace a hvězdě populárních hollywoodských filmů. Aktualizace představí desítky další bojové techniky od křižníku HMS Hood až po exotickou jihoafrickou samohybnou houfnici G6 Rhino. Do hry budou přidány také nové mapy "Opuštěné město" a "Jihovýchodní město".

F-14 je dvoumotorový proudový stíhací letoun s měnitelnou geometrií křídla, který byl ve výzbroji amerického palubního letectva v letech 1974 až 2006. Americké F-14 se zúčastnily bojů ve Vietnamu (v závěrečné fázi), Iráku a Jugoslávii. Kromě toho jsou stíhačky F-14 stále ve výzbroji íránského letectva - tyto stroje byly vyzkoušeny v akci na frontách íránsko-irácké války, kde zaznamenaly desítky vzdušných vítězství.

První modifikací letounu F-14 ve War Thunderu bude F-14A vybavený vynikající sadou raket vzduch-vzduch. Kromě hráčům již známých střel Sparrow AIM-7E a F a Sidewinder AIM-9D a G se ve hře F-14A objeví také s AIM-9H (další vývoj verze G) a AIM-54A Phoenix, střelou dlouhého doletu s aktivním radarovým naváděcím systémem (obě střely se ve hře objeví poprvé). Kromě toho je F-14A vybaven 20mm rotačním kanónem M61A1 a také bombami a neřízenými raketami pro případ, že by existovala potřeba útočit na pozemní cíle.

Bitevní křižník HMS Hood byl v roce 1920 zařazen do Královského námořnictva a stal se největší válečnou lodí britského námořnictva. Osm 15-palcových děl dokáže způsobit ničivé škody jakémukoli nepříteli, včetně bitevních lodí. Hlavní výzbroj doplňuje pomocná baterie sedmi dvojitých 4-palcových univerzálních děl, dále pak děla ráže 40 mm, kulomety a torpédomety. Díky své velikosti a silné výzbroji dostala loď přezdívku "Mighty Hood" a stala se symbolem síly britského impéria, ale na začátku druhé světové války tragicky zanikla v bitvě s německou bitevní lodí Bismarck.

G6 Rhino je samohybná houfnice na kolovém podvozku s dělem ráže 155 mm, která může rychle měnit polohu a vypouštět na nepřítele obrovské vysoce explozivní projektily (běžné i s dálkovou roznětkou). Velká ráže a hmotnost výbušnin umožňuje, aby i nepřesné zásahy způsobily značné škody způsobené tlakovou vlnou a přetlakem.

Aktualizace Danger Zone přinese i další novinky, včetně dvou nových technologických stromů bojové techniky a nových grafických efektů a efektů počasí. Podrobné informace o tom budou k dispozici na oficiálních stránkách hry v nadcházejících týdnech.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

War Thunder

PS4, Xbox One, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments