If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Předveden HyperMotion 2 pro FIFA 23, PC verze bude nextgenová

Jedenáctiminutové video a výčet všech novinek.

Electronic Arts dnes přinesli podrobný pohled na změny v hratelnosti FIFA 23, nedlouho po odkrytí obalu a data vydání 1. října 2022.

Jedenáctiminutové video níže předvádí jednotlivé novinky, jako technologie HyperMotion2, ženský fotbal, technické driblování, AcceleRATE, změny chování brankářů, v obraně, tricích, střelách a další. PC verze bude konečně odpovídat té pro PS5 a Xbox Series.

POKROČILÉ NASNÍMÁNÍ ZÁPASU 11 NA 11: Data ze dvou nových zápasových relací a pěti tréninkových cvičení s profesionálními týmy – včetně premiérového nasnímání ženského zápasu v historii FIFA – jsou základem pro dosud nejkvalitnější a nejrealističtější animace v sérii EA SPORTS™ FIFA.

STROJOVÉ UČENÍ: Naším vylepšeným špičkovým patentovaným algoritmem strojového učení z FIFA 23 jsme prohnali přes 9,2 milionu snímků z pokročilého nasnímání zápasu. Algoritmus díky tomu dokáže v reálném čase vytvářet nové animace s cílem dosáhnout přirozeného fotbalového pohybu při různých interakcích na hřišti ve FIFA 23.

AUTENTICKÝ POHYB CELÉHO TÝMU: Data pořízená přímo ze zápasu mužských i ženských týmů jsou podkladem pro více než 6000 animací s podporou technologie HyperMotion, díky nimž se hráči a hráčky ve FIFA 23 pohybují a hrají pohotověji a realističtěji než kdy předtím.

VYLEPŠENÍ ŽENSKÉHO FOTBALU: Specializované pokročilé nasnímání zápasu 11 na 11 o vysoké intenzitě v kombinaci s technologií strojového učení dodá ženskému fotbalu ve FIFA 23 na autenticitě zásluhou realistických animací vycházejících z pohybu skutečných fotbalistek.

PLYNULÁ STŘELBA: Nové animace s podporou technologie HyperMotion2 umožňují přirozenější přechod mezi kontrolou míče a střelbou. Díky kombinaci přesnosti a plynulosti zaručují delší animace o vysoké kvalitě jeden plynulý pohyb, jak hráči zpracovávají míč, otáčí se a střílí na branku.

KINETICKÝ BRANKÁŘ VS. HLAVIČKOVÉ SOUBOJE: Vývoj technologie interakce dvou hráčů synchronizuje animace fotbalistů v situacích, kdy brankáři vyskakují na centry proti útočícím soupeřům. Zaručeny jsou tak čistší výsledky, když brankáři sbírají míče ze vzduchu.

TECHNICKÝ DRIBLINK: Zcela nový systém driblinku s jednotlivými driblinkovými doteky založenými na strojovém učení přináší novou generaci vizuální stránky a přirozeného pohybu s míčem u nohy. Ať už překonáváte obránce v rychlosti, nebo máte míč přilepený u nohy, abyste se mohli rychle odvrátit od soupeře, díky mimořádně citlivému technickému driblinku se nejlepší hráči na světě pohybují plynuleji než kdykoli předtím.

STÍNOVÁNÍ A STROJOVÉ UČENÍ: Technologie strojového učení zpracovává informace ze skutečných defenzivních situací a pohybu z pokročilého nasnímání zápasu 11 na 11 a využívá je k přepracování systému stínování ve FIFA 23, takže obránci lépe reagují na přibíhající útočníky.

AKCELERACE: Nová mechanika zrychlení zaručuje dodatečnou úroveň osobnosti, s jakou hráči dosáhnou své maximální rychlosti ve FIFA 23. Fotbalisté se teď dostanou na svou plnou rychlost různě rychle, což podpoří jejich rozmanitější pohyb a hratelnost ve FIFA 23 – od výbušného zrychlení z místa po kontrolovanější či delší změny v rychlosti.

RAZANTNÍ STŘELA: Nová mechanika střelby s důrazem na dovednosti hráčů a aspektem rizika/odměny přináší do hry nejtvrdší a nejpůsobivější střely. Vytvořte si prostor mimo dosah obránců, vyberte si místo a aktivací razantní střely vyšlete na soupeřovu branku tvrdou ránu – a možná z toho bude úžasný gól.

PŘEPRACOVANÉ STANDARDNÍ SITUACE: Přepracování standardních situací vám zaručí větší kontrolu nad volnými kopy, penaltami a rohy. Můžete si vybrat místo kontaktu s míčem, což ovlivní jeho směr, trajektorii, zakroucení a další vlastnosti. Plus úprava pozic kamery při rohových kopech lépe odráží napětí při zahrávání této standardní situace.

POKROČILÁ FYZIKA NÁRAZŮ (Pouze pro PlayStation®5, Xbox Series X|S, Stadia a PC): Díky pokročilé fyzice nárazů ve FIFA 23 individuální končetiny hráčů přirozeněji ovlivňují výsledek situací, kdy obránci blokují míč. Odrazy a bloky od paží, nohou, rukou a dokonce i prstů obránců a brankářů přinesou teď realističtější výsledky, které budou určeny nárazem míče do těchto částí těl. Ty absorbují sílu střely, ovlivní dráhu míče a vytvoří vizuálně autentičtější odrazy na základě rychlosti a síly každého jednotlivého střeleckého pokusu.

FYZIKA INTERAKCÍ SE SÍTÍ: Nová fyzika brankových sítí reaguje na pohyb hráčů a jejich jednotlivé končetiny a vytváří přirozenější interakce, pokud hráč naběhne, sklouzne se nebo spadne do branky.

POVĚDOMÍ HRÁČŮ: Nový systém předpovídání kolizí zlepšuje povědomí hráčů na hřišti, takže se fotbalisté budou inteligentně pohybovat, aby se vyhnuli obranným zákrokům a kolizím.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

FIFA 23

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments