Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Skladatel hudby Atomic Heart věnuje svou odměnu na charitu

Gesto proti válce a ruské invazi.

Přesně něco takového by mnozí rádi viděli přímo od vývojářského studia Mundfish (viz dřívější kauza), ale buď si to schovává na později, blíže vydání, nebo si to prostě nemůže dovolit vzhledem k situování do Moskvy a možným rizikům s tím souvisejícím.

To skladatel Mick Gordon, který je znám díky hudbě z Dooma, Wolfensteina, Prey a desítek dalších her, to vnímá jinak, i díky životě v Austrálii.

Aby ho lidé neobviňovali, že je spojen s brzkou hrou Atomic Heart, která má ruské tvůrce a navíc se odehrává v prostředí alternativního Sovětského svazu, přišel s nevšedním krokem.

"Jsem pyšný, že věnuji můj honorář ze hry na iniciativu pro pomoc Ukrajině od Australského Červeného kříže, abych vyjádřil solidaritu a podpořil obyvatele Ukrajiny čelící agresorovi," napsal v prohlášení na Twitteru.

Zdůraznil tam, že se s vývojáři na spolupráci domluvil už v dubnu 2020, tedy ještě před ruskou invazí na Ukrajinu. S ní zásadně nesouhlasí a je proti jakémukoli násilí, autoritářským režimům, utlačování lidských práv a ztrátě nevinných životů.

Jak Gordon říká, unikátní vzhled hry společně s jeho láskou pro hudební nástroje ze sovětské éry, pro něj představovaly báječnou kreativní příležitost. Byl potěšen, jak ho tvůrci hry přijali mezi sebe a skvěle se mu s celým Mundfish pracovalo, jelikož upřednostňují představivost a uměleckou svobodu, která je patrná na vizuálním stylu Atomic Heart a detailním herním světě.

Read this next