If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Toto jsou hardwarové požadavky Atomic Heart

+ last-minute vylepšení a rozdíly mezi konzolovkami.

Studio Mundfish publikovalo oficiální hardwarové nároky brzy vycházející (21. února) střílečky s bláznivými roboty.

Z tabulky níže se tak dozvídáme, jakou sestavu musíte mít aspoň na nízké grafické detaily v 1080p a 30fps, co na 60fps, střední detaily, ultra či ultra 4K nastavení.

Vše bude potřebovat 90 GB volného místa na SSD.

Tvůrci se také vyjádřili k pokroku oproti loni distribuované preview-verzi novinářům. Oproti ní má být finálka samozřejmě více vyladěná a technicky vybalancovaná.

"Jsme sebevědomí v tom, že s finální PC verzí dostanou naši hráči nejlepší možný zážitek. Nepřátelé byli opětovně vybalancováni a navíc si můžete vybrat ze tří úrovní obtížnosti".

Co se týče srovnání s DOOM, Wolfenstein či BioShock, studio přiznalo určité podobnosti, ale jinak prý chce, aby šlo o svěží a unikátní hru. Ve výsledku se snaží o to, aby ve vás Atomic Heart zanechal nové pocity, mix příběhu, bitev a úžasných sekvencí se zapeklitými puzzly.

Rozdílem mezi PC verzí a tou pro high-endové konzole bude to, že na počítačích nabídnou vyšší framerate a vyšší kvalitu obrazu. Konzolovky zatím nenabídnou raytracing, ale má jít o optimalizovaný zážitek. Nechybí podpora DualSense, zatímco nastavení FoV na PC ani konzolích nenajdete, jelikož hra sama o sobě nabízí vyšší zorné pole výhledu než jiné tituly.

I na Xbox Series S bude podporováno Full HD a chod v 60fps.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments