Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Toto jsou hardwarové požadavky Atomic Heart

+ last-minute vylepšení a rozdíly mezi konzolovkami.

Studio Mundfish publikovalo oficiální hardwarové nároky brzy vycházející (21. února) střílečky s bláznivými roboty.

Z tabulky níže se tak dozvídáme, jakou sestavu musíte mít aspoň na nízké grafické detaily v 1080p a 30fps, co na 60fps, střední detaily, ultra či ultra 4K nastavení.

Vše bude potřebovat 90 GB volného místa na SSD.

Tvůrci se také vyjádřili k pokroku oproti loni distribuované preview-verzi novinářům. Oproti ní má být finálka samozřejmě více vyladěná a technicky vybalancovaná.

"Jsme sebevědomí v tom, že s finální PC verzí dostanou naši hráči nejlepší možný zážitek. Nepřátelé byli opětovně vybalancováni a navíc si můžete vybrat ze tří úrovní obtížnosti".

Co se týče srovnání s DOOM, Wolfenstein či BioShock, studio přiznalo určité podobnosti, ale jinak prý chce, aby šlo o svěží a unikátní hru. Ve výsledku se snaží o to, aby ve vás Atomic Heart zanechal nové pocity, mix příběhu, bitev a úžasných sekvencí se zapeklitými puzzly.

Rozdílem mezi PC verzí a tou pro high-endové konzole bude to, že na počítačích nabídnou vyšší framerate a vyšší kvalitu obrazu. Konzolovky zatím nenabídnou raytracing, ale má jít o optimalizovaný zážitek. Nechybí podpora DualSense, zatímco nastavení FoV na PC ani konzolích nenajdete, jelikož hra sama o sobě nabízí vyšší zorné pole výhledu než jiné tituly.

I na Xbox Series S bude podporováno Full HD a chod v 60fps.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Atomic Heart

PS4, Xbox One, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments