Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Známe herní dobu Atomic Heart

+ obtížnosti, počet zbraní, upgrady, nosnost postavy, nevětvení děje...

Ředitel vývojářů Robert Bagratuni ze studia Mundfish hodil řeč se SegmentNext, díky čemuž se dozvídáme pár nových informací o druhé nejvíce vyhlížené hře zimy.

Atomic Heart by se rádo vyhnulo kritikům, že je moc krátké, nebo naopak příliš roztahané, takže se snaží o tu "ideální" herní dobu, která je tak přesně akorát.

"Abyste dohráli hlavní příběhovou kampaň, musíte hraním strávit zhruba 20 až 25 hodin," uvedl autor.

Jelikož je však herní svět docela rozsáhlý a naplněn rozličnými aktivitami, dokončení všeho na maximum vyžaduje více času. Odhadnout to přesně je složité, ale bude se to blížit nějakým 40 hodinám.

Obtížnosti v této robotické FPS budou celkem tři: Jednoduchá příběhová, normální a pak tuhá pro ty, kteří mají rádi pořádnou výzvu.

Součástí má být hodně dialogů, avšak nebudou centrm dění. Vaše volby a rozhodnutí tady na rozdíl od jiných her neovlivní vyvrcholení příběhu. Ten sice půjde dál v přesně určených kolejích, ale můžete z tohoto vlaku kdykoli vyskočit a jít si po svém.

Zbraní v Atomic Heart najdete pouze tucet, což vykompenzují upgrady a vícero větvení v závislosti na schopnostech. Pro vylepšení arzenálu musíte nalézt ty správné komponenty, které jsou schovány v nábytku, výbavě či mrtvolách všude okolo. Když budete připraveni, dáte vše do výrobní mašinky NORA, jejíž umělá inteligence vás překvapí svým přístupem. Dokáže také vytvořit střelivo.

Limit, kolik toho hráč unese, zde nemá existovat, čili nebudete se muset trápit se správou inventáře a nosností. Můžete tedy lootovat, jak se vám zlíbí. Důležité ovšem bude hledat součástky, protože jen s nimi půjde dosáhnout závěru hry a odhalit pravdu za technologickou noční můrou ve zdejším světě. Počítačem řízení parťáci vám o něm poví řadu zajímavostí a vykonají pro vás různé věci.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Atomic Heart

PS4, Xbox One, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments