Skip to main content

Regia Marina připlouvá do War Thunder

Aktualizace s italským námořnictvem.

Společnost Gaijin Entertainment oznámila, že vojenskou online akční hru War Thunder již velmi brzy rozšíří lodě italského námořnictva. Do hry dorazí více než dvacítka unikátních italských plavidel z 20. století. Testování technologického stromu Regia Marina začne v průběhu několika následujících týdnů, spolu s vydáním příští velké obsahové aktualizace.

Hráči War Thunderu dostanou příležitost vyzkoušet si širokou škálu válečných lodí, počínaje malými torpédovými a dělovými čluny, až po těžký křižník Trento. Ačkoliv mělo italské námořnictvo v období druhé světové války k dispozici některá obrovská a vysoce autonomní plavidla, schopná projektovat vojenskou sílu ve vzdálených vodách, značná část jejích námořních sil měla bojovat poblíž vlastních základen. Není tedy překvapením, že všechna italská námořní vítězství se stala ve Středomoří ve formě buďto útoku na nepřátelský konvoj, nebo při obraně konvoje vlastního. Kupříkladu torpédové čluny typu MS potopily britský křižník HMS Manchester a dalších pět lodí během operace Pedestal poblíž ostrova Malta. V jiném případě získala posádka torpédoborce Espero třídy Turbine slávu svou obětí, díky které mohly zbylé lodě jejího konvoje doručit vojenské zásoby do Tobruku.

V příští obsahové aktualizaci získají hráči přístup k uzavřenému testu italského námořnictva (či Regia Marina, jak se jmenovalo během války), během kterého se plněním denních úkolů odemyká další obsah. Zakoupení jednoho z nabízené dvojice předobjednávkových balíčků zpřístupní výzkum celého stromu italského námořnictva spolu s vydáním aktualizace. V jednom balíčku je křídlový útočný člun P 420 Sparviero, vybavený 76mm autokanónem, který byl postaven počátkem 70. let minulého století. Ve druhém balíčku je torpédoborec Geniere v konfiguraci z roku 1942, vyzbrojený pěti 120mm děly a dvěma trojitými torpédomety.

Aktualizace obsahuje dosud nepředstavená bojová vozidla, letadla a lodě pro další národy. Sledujte novinky na oficiálním webu War Thunderu, kde se dozvíte víc.

Read this next