Skip to main content

Světová válka míří do War Thunder

Spuštěna beta.

Společnost Gaijin Entertainment oznamuje dnešní spuštění otevřené bety očekávaného módu Světová válka do F2P onlinovky War Thunder (Xzone.cz). Tento nový herní mód dává hráčům možnost znovu prožít známé bitvy 2. sv. války a buďto kopírovat historii, nebo její směr úplně změnit.

Ve hře jsou bitvy zorganizované do "Operací", které jsou založené na reálných válečných událostech a taženích, například bitva u El Alameinu, nebo bitva u Vitebska. Velitelé obou stran konfliktu mohou přesouvat vzdušné a pozemní síly po strategické mapě a v bodech setkání s armádou protivníka pak probíhají bitvy mezi hráči obou stran. Výsledky těchto bojů mají zásadní vliv na výsledek celé operace, když poražená strana přichází o stroje, nebo rovnou celé pluky. Operace může v závislosti na výsledku bitev trvat až dvě hodiny.

Spuštění nové operace mohou provádět jenom velitelé svazů, tedy herní obdoby gild. Zúčastnit bitev se ale může úplně každý, členové svazů i jednotliví hráči. Stroje v každé Operaci jsou omezeny podle historických reálií, zjednodušeně řečeno si na nebe nad El Alameinem nevezmete proudový stroj, respektive u Vitebska nepotkáte japonský tank. Pokud má hráč dané operace k dispozici stroje dle historického omezení, může ho použít, včetně vyzkoumaných modifikací a schopností osádky. Pokud hráč žádný stroj schopný zúčastnit se dané operace nemá, dostane stroje v základním stavu. Účastnit se tak mohou jak veteráni, tak i fanoušci historie, kteří začali War Thunder hrát teprve nedávno.

Každá operace se skládá z různých bitev s různými úkoly a dostupnými stroji. Úkoly každé bitvy se liší - od ofenzivních a defenzivních misí přes útoky na zásobování, až po podpůrné mise i bezprostřední střety - to vše pomocí vzdušných a pozemních sil. Bitvy jsou důležitým pojítkem ke strategické mapě, na které mohou velitelé například poslat vzdušnou pomoc útočícím pozemním silám a v dané bitvě tak zpřístupnit jedné z bojujících stran letectvo. Široká základna různých typů misí a rozdíly mezi úkoly i technikou zúčastněných stran přinese nový zážitek hráčům, hledajícím zajímavou alternativu ke klasickým PvP bitvám ve War Thunderu.

Watch on YouTube

Mód Světová válka bude probíhat ve formě sezón, z nichž ta první poběží do 10. června, ti nejlepší hráči získají dodatečné odměny. Celý rozvrh sezón a další informace najdete na oficiálních stránkách War Thunderu.

Read this next